Reklam
Gökhan Kökçak

Gökhan Kökçak

Hedefimizde bugün

Hedefimizde bugün

14 Eylül 2018 - 18:23

Çanakkale’de dün sağanak yağış gerçekleşti. Hemen arkasında sosyal medyada sel su görüntüleri. Yağıştan özellikle Avm bölgesi ve Küçük Sanayi sitesi oldukça etkilendi. Avm bölgesinde yollarda yoğun su birinkilerin ardından haber merkezimize kaza haberleri gelmeye başladı. Araçlar yollarda durmakta güçlük çekince haliyle maddi hasarlı kazalar gerçekleşti. Sevincimiz yaralı olmayışı. Küçük Sanayi Sitesinde durum ise her zamanki gibi. Ufacık bir yağışın ardından yollar göl. Küçük Sanayi sitesi yollarında bir sorun olduğu belli. Ancak yıllardır hiçbir gelişme olmuyor. Ufacık bir yağışta yollarda biriken sular esnafın dükkânına giriyor. Zaten iş yok, esnaf bir de yağmur temizliğine başlayınca çile bülbülüm çile.

***

Çanakkale Belediyesi ekiplerini yağışın ardından çalıştığını biliyorum. Ancak ufacık bir yağışta kenttin bazı noktalarının etkilenmesi üzücü. Bu noktaları belediye çok iyi biliyor. Daha sert yağışların başlamadan veya yaz aylarında sorunlu noktalar niye çözüme kavuşturulmuyor. Rögar temizlikleri yapıldı mı? Kanalların son durumu nedir? Bu problemlere bir anca önce çözüm bulunmalı. Meteoroloji uzmanları bu kışın yoğun yağışlı olacağını söylüyorlar. Hazırlanmak lazım.

***

Dünkü yazımda Çanakkale’de CHP kulislerine yer vereceğim demiştim. Son duyumlar yerel seçimde CHP’de sert rüzgârların eseceği. Mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan en güçlü aday. Ancak geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Ülgür Gökhan aday olabilecek mi?” demişti. Demek ki Sayın Turan, Ankara’dan haber almış. Benimde duyumlarım CHP Genel Merkezi’nde Ülgür Gökhan ismi ile ilgili soru işaretlerinin olduğu. Hatta bazı iddialara göre, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın, bu durumu Başkan Gökhan’a ilettiği. Bu konu görüşmesinin ardından Güneşhan ve Gökhan’ın arasında gerginlik yaşandığını duydum. CHP’de aday adaylığı kavgaları sert geçer. Ancak aday belirlenince gerginlikler biter.

***

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın amcası Ruşen Fuat Gökhan vefat etti. Bu gün (14 Eylül 2018 Cuma) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı binası önünde saat 12.15’te tören düzenlenecek. Ardından cenazesi öğle namazını müteakip Necippaşa Camiinden kaldırılarak, eski mezarlığa defnedilecek. Allah rahmet eylesin. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum