Reklam
Gökhan Kökçak

Gökhan Kökçak

Hedefimizde bugün

Hedefimizde bugün

14 Eylül 2018 - 18:22

Çanakkale’miz küçük huzurlu bir şehir. İnsanlarımız da sakin, okumuş ve bilinçli. Sizde biliyorsunuz çok olay olmaz bu şehirde. Bu konuda Tekin abimiz bile sıkıntı yaşıyor. Tabii bu işimizin bir esprisi. Bunları niye anlatıyorum. Fırsat buldukça arkadaşlarımla oturup, konuşuyoruz. Çanakkale’nin giriş ve çıkışlarında Emniyet tarafından yapılan kontrol noktaları bu şehre yakışmıyor diyorlar. Hak veriyorum ve hep diyordum Ohal bitince yerinden kaldırırlar, merak etmeyin. Ohal bitti fakat, kontrol noktaları halen duruyor diyorlar, ben de cevap veremiyorum. Dünkü yazımda da biraz bahsettim. Alanya’dan İzmir’e, İzmir’den Çanakkale’ye birçok il üzerinden memlekete geldim. Özellikle kontrol noktalarına baktım. Neredeyse hepsi kaldırılmış. Bir kaç tane gördüm ama bizim kontrol noktaları gibi heybetli değil. Bizimkiler Maşallah tankla saldırıya dayanacak cinsten. Hatta biraz gezip dolaştım. Mezarlık bölgesindeki kontrol noktasının yenilenerek, daha da bloklaştığına şahit oldum. Yenileme çalışmaları var sanırım görünüşe göre kalkması söz konusu değil. Tüm Çanakkalelilerin ortak düşüncesi bu noktalardaki binalaşma ve görüntü kirliliği. Kimsenin kontrolden yana bir sıkıntısı yok. Emniyet güçleri var olduğundan bu yana yol ve şehir içinde kontroller yapıyorlar. Çok normal ve olmalı. Ancak bir terör ilindeymiş gibi bu şekilde bir görüntü, huzur kenti Çanakkale’ye yakışmıyor kanısı. Çanakkale’de yıllardır gazetecilik yaparım bir polise veya emniyet noktasına saldırı haberi yaşamadım. Bazı siyasi arkadaşlarımla da bu konuyu görüştüm. Emniyet Müdürü Celal Sel’in Şırnak’tan geldiği için böyle davrandığını belirttiler. Ben bu şekilde bir düşünceye katılmıyorum.  Sayın Celal Sel, yaklaşık 2 yıldır Çanakkale’de. Çanakkale’nin suç ve olaylarına en hâkim kişi. Kendisinden bu konuda bilgi rica edeceğim.

***

Dün Müsiad Çanakkale Başkanı Ali Osman Yıldız basın toplantısı düzenledi. Başkan Yıldız, sürekli yurtiçi toplantılarına katılan ekonomiyi yakından takip eden bir isim. Toplantıda dikkat çekici açıklamaları oldu. ABD’nin ekonomiyi bomba şeklinde kullandığı tespitine katılıyorum. Yıldız ancak bu bombanın işe yaramadığını ve Türkiye’nin 5.2 büyüme oranıyla Dünya’da büyümede 4. sırada olduğunu söyledi. Paranın silah olarak kullanılmasının bir işe yaramadığını vurguladı.

***

Birazda siyasi konulara girelim. AK Parti’de yerel seçim siyaseti hızlandı. Aday adayları geçtiğimiz Pazartesi’den itibaren çalışmalara başladı. Neredeyse il, ilçe, belde isimlerinin hepsini biliyorum. Nasıl olur, nasıl çalışırız, haber desteği konusunda bazı isimler aradı. Hayırlısı olsun dileklerimi ilettim. Erken değil mi diyebilirsiniz. Bence de erken. Biraz araştırma sonucunda bazı bilgiler edindim. Biliyorsunuz, özellikle AK Parti adaylarını son birkaç ay kala açıklıyor. Ancak bu yerel seçimde özellikle CHP Belediyeleri olan yerlerde, AK Parti Ekim ayı içinde adaylarını açıklayacağı bilgisine ulaştım. Adayın erken açıklanıp daha fazla çalışma süreci sağlanması düşünülüyormuş. Daha uzun zaman aday için iyi olacaktır. Sonuçta yerel seçim, milletvekilliği gibi değil. Aday, tanınırlık, güven, proje gibi unsurlar önem arz ediyor. Yarında CHP kulislerine değineceğim. Kalın sağlıcakla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum