Reklam
Reklam

Yeni yılda yeni WhatsApp uygulaması

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, yeni yılla birlikte desteği keseceği akıllı telefonlar belli oldu.

Yeni yılda yeni WhatsApp uygulaması
24 Aralık 2020 - 13:08
Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yavaş yavaş eski telefonlara olan desteğini sonlandırıyor. 2019 yılının sonunda Windows Phone telefonlara olan desteğini sonlandırma kararı alan şirket, geçtiğimiz şubat ayında ise iOS 8'in altındaki iPhone modellerine, Android 2.3.7 sürümü ve daha altı android telefonlarına olan desteğini sonlandırmıştı.

Yeni yılda destek verilmeyecek İphone'lar
WhatsApp güncellediği destek sayfasında, iOS 9'un altındaki sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının, yeni yılla birlikte artık WhatsApp’ı kullanamayacağını duyurdu.
Kısacası 2021’den itibaren iOS 9'dan daha eski sürümlere sahipseniz, akıllı telefonlarınızda WhatsApp çalışmayacak. Ancak kullanıcılar, güncelleme olduğu takdirde iOS 9 veya daha yüksek bir sürüme geçerek uygulamayı kullanabilecek.
iPhone 4 ve öncesi modellere sahip kullanıcılar ise iOS 9 güncellemesine sahip olmadığı için WhatsApp'ı kullanamayacak.

Whatsapp'ın çalışmayacağı Android modelleri
WhatsApp, Android 4.0.3'ten önceki bir sürüme sahip akıllı telefonlarda çalışmayacak. Örneğin: HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve hatta Samsung Galaxy S2 gibi cep telefonu modellerine sahip kullanıcılar, yeni yılla birlikte uygulamayı kullanamayacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum