Bugün

Turan; "Görevimize son veriyoruz"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın ismi kulislerde bakanlık için geçiyor. 3. dönem kuralı nedeniyle milletvekilliği görevini sonlandırdığını açıklayan Turan; “Her türlü önemli görev, siyasi imkan zamanla değişir biter. Bu dönemin de sonuna geldik. Mesele bitmesi değil, nasıl bittiğidir” dedi.

08 Nisan 2023 - 00:34
TAKİP ETTAKİP ET

3. dönem kuralıyla beraber görevine son verdiğini kamuoyuna duyuran Turan; “12 buçuk senedir milletvekilliği yaptım, 7 buçuk sene AK Parti’nin en uzun süreli grup başkanvekilliğini yaptım. Bu büyük bir onur, büyük bir emanet. Şimdi 3. dönem kuralıyla beraber görevimize son veriyoruz” diye konuştu.

“Yeni dönemde yeni arkadaşlarımız gelecek. İsteriz ki bu dönemi değerlendirerek, bu dönemdeki eksiklerimizi görerek daha iyi bir dönem olsun, daha tecrübeli bir dönem olsun” diyen Turan; “İktidarın yaptığı her şeye yanlış demek bir muhalefet görevi, bir vekillik tarzı olmaması lazım. Hepimizin ortak değerleri var, hepimizin ortak uzlaşacak konuları var. Kürsüye çıkıp içeride 3 tane vekil olmasına rağmen, Sultanahmet meydanında miting yaparcasına bağırmanın, iktidarın yaptığı her şeyin yanlış olduğunu söylemenin hiç kimseye, hiçbir partiye ve vekile de faydasının olmadığı kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Önemli bir seçimin arifesindeyiz, bu seçimler küresel operasyona açık olan insanlarla, milli duruşu çok net olan insanların seçimi olacak. Bu seçimler Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlerle, tecrübeyle, liderlikle Türkiye ayağa kalksın diyenlerin seçimi olacak. Bu seçimlerle kazanımlarımız artarak devam etsin diyenlerle, her türlü maceraya açık olanların seçimi olacak.”