Çevre ve geri dönüşümle ilgili proje fikri oluşturan Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Uğur Nigiz'in danışmanlığında 4'üncü sınıf öğrencisi Büşra Esim tarafından gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli "Kahverengi Deniz Yosunlarından Gıda Ambalajı Üretimi ve Karakterizasyonu" adlı proje kapsamında müsilajdan sonra deniz kıyılarında daha yaygın hale gelen kahverengi deniz yosunlardan ambalaj üretildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yapılan açıklamada; “Akademisyenimizi ve öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” denildi.
Çevre
Yayınlanma: 20 Mayıs 2024 - 11:00
Güncelleme: 21 Mayıs 2024 - 01:57
Üniversitede gıda ve çevre dostu ambalaj üretildi
Çevre
20 Mayıs 2024 - 11:00
Güncelleme: 21 Mayıs 2024 - 01:57
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde yürütülen proje kapsamında, kahverengi deniz yosunundan gıdaların bozulmasını önleyen, çevreye ve gıdaya dost ambalaj üretildi.
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir