Reklam

Sağlık çalışanları aşıya koştu

Türkiye'de aşı uygulaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık Kurulu üyelerinin aşı yaptırmasıyla birlikte başlamıştı. Bugün de Çanakkale'de ilk aşıyı Sağlık Müdürü Ali Taşçı oldu. Sağlık çalışanları aşı olabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Sağlık çalışanları aşıya koştu
14 Ocak 2021 - 11:38
Korona virüs aşısı tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de yapılmaya başlandı. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilen aşı programında ilk aşı Çanakkale İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı’ya yapıldı.
Çanakkale’de 7 bin sağlık çalışanı, Çin’den gelen korona virüs aşısı olacak. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’nde 20, Çanakkale Onsekiz Mart Sağlık Uygulama Hastanesi’nde 20, Çanakkale genelinde ise toplamda 85 aşı odası yer alıyor. Aşı olanlar 15 dakika bekletilirken, alerjisi olanlar yarım saat süreyle hastanede gözetim altında tutulacak. Gönüllülük esasına gören yapılan aşılarda zorunluluk aranmayacak. Aşı olanların ikinci dozu ise 28 gün sonra gerçekleştirilecek.
Yaklaşık 1 yıldır pandemi ile mücadele yapıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, “Canla, başla, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sağlık Bakanımızın gayretleriyle gayet güzel bir çalışma yürütüyoruz. En büyük silahımız olan aşıyı da elhamdülillah olmuş olduk. Bu aşının şu anda elimizdeki tek silah olduğu, maske, mesafe ve temizliğin dışındaki en önemli silahımız olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bütün sağlık çalışanlarımız bugün itibariyle aşılarını olacaklar. Bunda hiçbir tereddüdümüz yok. Başta il sağlık müdürü olarak ben ve tüm yöneticilerimizle birlikte buraya aşımızı olmaya geldik. Bütün çalışanlarımızın da aşıyı tereddütsüz olacağından şüphemiz ve endişemiz yok. Aşının etkili olacağına inanıyoruz. Çanakkale’mizde çalışan yaklaşık 7 bin sağlık çalışanımız var. Aşı yapılacak” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum