Anneler Günü’nü kutlayan Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Bizlere, karşılıksız sevginin en güzel örneklerini sergilemişlerdir. Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir. Bunun yanı sıra bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı olduğu unutulmamalıdır. Annelerimiz, ailenin temel direği ve toplumun geleceğidir. Peygamber Efendimiz: “Cennet, anaların ayakları altındadır” Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış ve dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ile hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit ve gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, tüm annelerimizin ve evlat sevgisini yüreğinde hisseden tüm kadınların Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Tüm annelerimize aile fertleriyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”
Gündem
Yayınlanma: 12 Mayıs 2024 - 13:16
Güncelleme: 13 Mayıs 2024 - 09:50
Rektör Erenoğlu'ndan Anneler Günü mesajı
Gündem
12 Mayıs 2024 - 13:16
Güncelleme: 13 Mayıs 2024 - 09:50
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir