Yüz kişiye doğrudan, dolaylı olarak bin kişinin ürünlerine katma değer sağlayan yeni üretim fabrikasının açılışına Kaymakam Ahmet Başer, yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Belde Belediye Başkanları, Ak Parti ilçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Sivil toplum örgütleri Başkanları, Esnaf Odası Başkanları, Muhtarlar ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar; “Böyle modern bir fabrikayı ilçemize kazandırdıkları için tüm aileyi tebrik ediyorum. kobak süt ve salça ürünleri gerek pazarlama gerek hayvancılık işlerinde tüm aile fertleri yıllardır omuz omuza çalışırlar. Bu da toplumumuza güzel bir örnektir. Yine burada TKDK kurumumuza teşekkür etmek istiyorum. Kobak ailesi emeğin kıymetini bilen bir ailedir. Emeğe sonuna kadar saygı gösteren bir ailedir. Çalışanının alın teri kurumadan hakkını ödeyen bir ailedir. Aynı zamanda devletine de son derece hassas ve dürüst bir işletmedir burası. 16 yıldır belediye başkanıyım ve buna her zaman şahidim. Bence bayrağını, vatanını ve milletini sevmek, böyle dürüst ve çalışkan olmaktan geçiyor” dedi.
“Günlük 100 ton civarında sütü işleyebilen bir teknoloji”
Açılışta konuşan Bülent Turan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve TKDK destekleri ile yapılan yatırımı ile kurulan tesisin oldukça modern koşullarda hizmet ettiğini ifade ederek “Günlük 100 ton civarında sütü işleyebilen son teknoloji ile oluşturulmuş bir fabrikadan bahsediyorum. AB standartlarında her türlü çalışmanın yapıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Sütün tüm çevre köylerden üreticilerden toplanıp adeta hiçbir insanın sütü görmeden bütün süreçlerin bitirilip peynir haline geldiği en son teknolojinin kullanıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Bu güzel fabrikanın ilçeye ve yatırımcılara hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Törende konuşan Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar; “Böyle modern bir fabrikayı ilçemize kazandırdıkları için tüm aileyi tebrik ediyorum. kobak süt ve salça ürünleri gerek pazarlama gerek hayvancılık işlerinde tüm aile fertleri yıllardır omuz omuza çalışırlar. Bu da toplumumuza güzel bir örnektir. Yine burada TKDK kurumumuza teşekkür etmek istiyorum. Kobak ailesi emeğin kıymetini bilen bir ailedir. Emeğe sonuna kadar saygı gösteren bir ailedir. Çalışanının alın teri kurumadan hakkını ödeyen bir ailedir. Aynı zamanda devletine de son derece hassas ve dürüst bir işletmedir burası. 16 yıldır belediye başkanıyım ve buna her zaman şahidim. Bence bayrağını, vatanını ve milletini sevmek, böyle dürüst ve çalışkan olmaktan geçiyor” dedi.
“Günlük 100 ton civarında sütü işleyebilen bir teknoloji”
Açılışta konuşan Bülent Turan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve TKDK destekleri ile yapılan yatırımı ile kurulan tesisin oldukça modern koşullarda hizmet ettiğini ifade ederek “Günlük 100 ton civarında sütü işleyebilen son teknoloji ile oluşturulmuş bir fabrikadan bahsediyorum. AB standartlarında her türlü çalışmanın yapıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Sütün tüm çevre köylerden üreticilerden toplanıp adeta hiçbir insanın sütü görmeden bütün süreçlerin bitirilip peynir haline geldiği en son teknolojinin kullanıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Bu güzel fabrikanın ilçeye ve yatırımcılara hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.