Kent genelinde cadde ve sokaklarda kapsamlı temizlik yapılması hedefiyle başlatılan çalışmalar, ilk olarak Şehit Gürol Caddesi (Havaalanı Kavşağı – İbrahim Bodur Lisesi arası) ile Atatürk Caddesi (İbrahim Bodur Lisesi – Müze Kavşağı arası) noktalarında gerçekleşti. Çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar süpürge ve yıkama araçları ile temizlendi.
Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “11-14 Haziran tarihleri arasında devam edecek bayram temizliğinin kapsamlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla hemşehrilerimizin de programda yer alan tarihlerde, belirlenen bölgelerde araç parkı yapmayarak çalışmalara katkı sunmalarını diliyoruz” denildi.