Reklam
Reklam

Gökçeadalı minik kaptan Mehmet Akif

Gökçeada’da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, Gestaş mürettebatından kaptanlık sözünü alarak tedavisi için gerekli MR cihazına girmeye ikna oldu.

Gökçeadalı minik kaptan Mehmet Akif
01 Mart 2021 - 14:39 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 14:40
Gökçeada'da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, Gestaş feribotu kaptan köşküne çıkarak kaptanlık isteğini bir anlık da olsun gerçekleştirdi. Ancak Minik Mehmet Akif'in kaptan köşküne çıkma hikayesi, bir hayli ilginçti. Gökçeada'da, teyzesiyle birlikte yaşayan Mehmet Akif Ataman, bir tedavi süreci için Çanakkale'ye gitmek üzere Gökçeada feribotunda seyir halindeydi. Çanakkale'deki tedavi sürecinde MR çekilmek zorunda olan ve MR cihazına girmekten oldukça çekinen Mehmet Akif’i teyzesi ikna etmek için uğraşıyordu.
'Kaptan olacaksın' deyince ikna oldu
Bu ikna süreci bir hayli zorlu olunca, teyzesi Mehmet Akif'i ikna edebilmek için Gestaş mürettebatından yardım istedi. MR cihazına girmekten korkan Mehmet Akif'i ikna etmek için her yolu deneyen mürettebat, ikna çabaları sırasında kaptan köşküne ve kaptanlığa merak ettiğini belirten Mehmet Akif'i, kendisini kaptan köşküne çıkaracaklarını ve temsilen kaptanlık yaptıracaklarının sözünü vererek ikna ettiler.
Minik süvari oldu, gemiye hareket emri verdi
Bir gün sonra Gökçeada'ya dönüşte Mehmet Akif, Gökçeada 1 gemisine bindiğinde kendisine verilen söz tutuldu ve Mehmet Akif kaptan köşküne çıkarak kaptan ağabeylerinden temsilen de olsa kaptanlık koltuğunu devraldı. Geminin limandan kalkışı esnasında, o anı daha iyi yaşayabilmesi adına gemi mürettabatıyla telsiz konuşması gerçekleştirdi; gemiye kalkış komutu verdi. Zaman zaman dürbünüyle etrafı izleyen minik süvari, Gökçeada'yı da uzun uzun gemi düdüğü çalarak selamladı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum