Reklam

CHP Çanakkale İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, 2021 ocak ayı meclis toplantısındaki Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İyi Parti Belediye Meclis üyesi Burak Kunt arasında oluşan gerginlik hakkında açıklama yaptı.

CHP Çanakkale İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi
08 Ocak 2021 - 15:51 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 16:00
Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “07.01.2021 tarihinde yapılan Çanakkale Belediye Meclisi Olağan toplantısında İyi Parti Belediye Meclis üyesi Burak Kunt’un Belediye Başkanımız ve 19 Belediye Meclis Üyemizi anti demokratik davranmakla suçlayarak kınadığını belirtmesi üzerine tartışmalar yaşanmıştır.
Devam eden Meclis Toplantısında Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan tarafından yapılan açıklamada demokrasiye ve millet İttifakına olan bağlılık açıkça ifade edilmiştir.
Gerek Genel Merkez, gerekse İl ve İlçe örgütlerimiz düzeyinde ülkemizin tek adam rejiminden kurtarılması, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü demokrasinin inşası ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması için Millet İttifakı çatısı altında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti tarafından verilen ilkeli mücadele tüm kararlılıkla devam etmektedir. Aile içinde yaşanan küçük bir tartışmanın olumsuz sonuçlara neden olamayacağının tüm kamuoyu tarafından bilinmesini ve yaşanan olaydan üzüntümüzü belirtmek isteriz.
Millet İttifakının omurgasını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti açısından; ülkemizin geleceği, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına olan bağlılığımız ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetine olan sevdamız her şeyin üzerinde gelmektedir.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum