Reklam

Çan Belediyesi'nden "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" temalı yarışma

Çan Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında resim ve şiir dallarında iki farklı yarışma düzenliyor.

Çan Belediyesi'nden "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" temalı yarışma
12 Nisan 2021 - 11:22
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çan ve köylerinde yaşayan ilk ve orta okul öğrencilerinin katılabileceği kuru kalem resim ve şiir yarışması ile pandemi döneminde de Milli Bayram heyecanını yaşatmayı amaçladıklarını aktaran Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “ “çocuklarımızın 23 Nisan heyecanını hep birlikte yaşamak için yarışma düzenledik.” dedi.

"Koronovirüs salgınından dolayı bu yılda 23 Nisan’ı evlerimizde geçireceğiz ama bayram coşkusunu her yıl olduğu gibi yine çocuklarımızla birlikte yaşamak istiyoruz.” Diyen Başkan Bülent Öz, “Geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımız bizler için çok değerli. Pandemi koşullarından onlarda çok fazla etkilendiler. Eğitimlerine uzaktan devam etmek, arkadaşlarından uzak kalmak durumunda kaldılar.” dedi ve “Çan Belediyesi olarak geçtiğimiz yılda pandemi koşullarında çocuklarımızı yalnız bırakmamıştık. Bu yılda bayram sevincinden mahrum kalmasınlar diye etkinlerimiz kapsamında kuru kalem resim ve şiir yarışması düzenledik.” dedi.

20 Nisan 2021 tarihine kadar şiir ve resim çalışmalarının yarisma@can.bel.tr mail adresine gönderilebileceğinin bilgisini paylaşan Başkan Bülent Öz, “İnşallah korona virüs salgını en kısa zamanda biter, çocuklarımız ellerinde bayrakları, şarkılar söyleyerek sokaklarda coşkuyla bayramlarını kutlayabilirler” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum