Reklam
Reklam

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) açtığı ilan ile KPSS puan ile personel alımı yapacağını resmen açıkladı. Bu gelişmenin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylar alımlarını başvuru tarihini ve şartlarını araştırmaya başladı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başladı
05 Ocak 2021 - 14:34
Yeni yılda binlerce vatandaş kamu kurum ve kuruluşlarına çalışmaya başlarken gözler 2021 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapılacak olan personel alımlarına çevrildi. Bakanlık toplamda 250 memur alımı yapacağını açıkladı.

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı personel alımı ne zaman 2021? AÇSHB memur alım başvuruları başladı mı?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. dereceden 250 adet kadroya atama yapılmak üzere, aşağıda belirtilen öğrenim dallarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Başvuru şartları, şekli ve başvuruların değerlendirilmesi
Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (www.ailevecalisma.gov.tr) ve/veya (https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Giriş sınavına katılma şartları, sınav tarihi ve yeri, sınavın yapılış şekli, değerlendirme yöntemi, KPSS puan türleri ve asgari puanlar, puan sıralamasına göre kaç adayın çağırılacağı, aranacak YDS puanı, son başvuru tarihi, başvuruda istenecek belgeler, öğrenim dallarına ait kontenjanlar, başvuru yeri ve sınavla ilgili diğer hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesinde (www.ailevecalisma.gov.tr) ve/veya (https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ve (https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/) ileriki bir tarihte yayınlanacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum