Reklam

Vali Aktaş'tan 1915 Çanakkale Spor Kulübüne ziyaret

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş İlimizin başarılı engelli spor kulüplerinden 1915 Çanakkale Spor Kulübünü ziyaret etti. Vali Aktaş’ı kulüp Başkanı Nuray Işık Telli, kulüp yöneticileri ve sporcular karşıladı.

Vali Aktaş'tan 1915 Çanakkale Spor Kulübüne ziyaret
26 Ocak 2021 - 17:35
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş  İlimizin Başarılı engelliler spor kulüplerinden 1915 Çanakkale spor kulübünü ziyaret etti.  Vali Aktaş’ı Kulüp Başkanı Nuray Işık Telli, Yönetim Kurulu Üyesi Şermin İnan, Görme Engelliler Futsal Milli Takım Kaptanı ve sporcusu İsa Akten, Futsal Antrenörü ve Spor İl Temsilcisi Akif Telli ile sporcular karşıladı.
Vali Aktaş, kulüp başkanı Nuray Hanım ve diğer katılımcılarla kulüp faaliyetleri hakkında konuşuldu. Pandemi sürecinde neler yaptıkları ve varsa sıkıntıları hakkında bilgi verildi. Kulüp Başkanı Nuray Işık Telli, kulüp bünyesinde yer alan ilimizin tek görme engelliler spor takımı olan Futsal takımı hakkında bilgi vererek “son iki yıldır ilimize şampiyonluk kupası getiriyoruz, Futsal takımımız şuan birinci lig’de yer almaktadır. İlimizden katılan tek takım olan erkek Goal Ball takımımız en son 32 takımın katıldığı şampiyonadan dördüncü olarak ayrılmıştır. Pandemi sürecinde, 2020 yılı Mart ayı itibari ile Federasyon tarafından tüm faaliyet durdurulmuş ancak sporcularımız tesislerin açık olduğu zamanlarda antrenmanlarına devam etmiştir. Pandemi süresince sporcularımız ile online buluşmalar yaparak sporcuların birbirine karşı olan bağlarını ve kulüple ilişkilerini sıcak tutmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Telli ayrıca Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 2021 yılı faaliyet programının açıklandığını belirterek faaliyetlerin yapılabilmesi durumunda bu yılda yeni başarılara imza atmayı hedeflediklerinin altını çizerek “bu süreçte bizlere destek veren milletvekilimiz Sayın Bülent Turan Bey’e, geçmiş dönem Valilerimiz, Spor İl Müdürlerimiz ve kamu kurumları ile tüm destekçilerimize teşekkür ederiz” dedi.
Vali İlhami Aktaş Kulübün en küçük sporcusu Berkay ve diger katılımcılar ile bir süre sohbet ettikten sonra  kulüpten ayrıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum