Reklam
  • Reklam
Dardanos sakinleri iftar yemeğinde buluştu
Reklam

Dardanos sakinleri iftar yemeğinde buluştu

Çanakkale Belediyesi’nin Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarının ortaklığında geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları kapsamında Dardanos’ta da iftar programı gerçekleşti.

11 Haziran 2018 - 18:51

İftar programına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Dardanos Muhtarı Hulki Sezer, Belediye Meclis Üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. Dualarla başlayan iftar programında vatandaşlar bir arada oruçlarını açma fırsatı bulurken, yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ramazan ayında da birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti. Dardanos sakinlerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Gökhan, Güzelyalı ve Dardanos’ta gerçekleştirilen altyapı çalışmalarına ilişkin de bilgiler verdi.

“Dardanos’ta sona yaklaşıldı”

Başkan Gökhan, “Güzelyalı ve Dardanos’ta altyapı çalışmaları devam ediyor. Dardanos’ta sona yaklaşıldı, az bir çalışma kaldı. Bazı ara sokaklarda doğalgaz bağlantıları ve kanal bağlantıları kaldı. Ana arterleri de bu sezon için geçici olarak asfaltladık. İş tamamen bittiğinde de dört dörtlük üst yapısını tamamlayacağız. Orman Kampından sonraki bölümde bazı çukurlar oluşmuş, haberim var. Şu an ekipler Güzelyalı’da çalışıyor, bayrama kadar bitireceğiz. Ondan sonra da o bölgedeki çukurları da iyileştireceğiz ve bu yazı toz, toprak sorunu olmadan geçireceğiz. Sonbaharla, Eylül ayıyla birlikte burada ve Güzelyalı’daki eksikleri tamamlayacağız. Arıtma tesisinin de temeli atıldı. Önümüzdeki sene hem doğalgaz tamamlanacak, kanal bağlantıları tamamlanacak ve arıtma devreye girecek. Yani önümüzdeki sezona inşallah eksiksiz gireceğiz” diye konuştu.

Dardanos halk plajı hizmete girecek

Başkan Gökhan, “Güzelyalı’da bir halk plajımızı yaptık. Şimdi de yine onun yanında, Eski Gençlik Kampı’nın diğer tarafında da bir piknik alanı yapıyoruz. Orası da kısa süre içinde hizmete girecek. Burada da Dardanos Halk Plajı için çalışmalara başladık. Orada da 1 aylık iş kaldı” diyerek, Dardanos Halk Plajı’nın müjdesini sakinlerle paylaştı. İftar programı, Başkan Gökhan ve vatandaşların karşılıklı sohbetleriyle son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hedef Spor Ödülleri sahiplerini buluyor
Hedef Spor Ödülleri sahiplerini buluyor
Turan; “Yazıklar olsun size, Atatürk’ün partisi böyle olmaz”
Turan; “Yazıklar olsun size, Atatürk’ün partisi böyle...