Reklam

"Sıfır Atık Mavi Hareketi"

Deniz Çöpleri Eylem Planı ve Yıllık İl Faaliyet Raporu Değerlendirme Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

"Sıfır Atık Mavi Hareketi"
30 Mart 2021 - 15:52
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen bir konuşma yaptı. 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, Sıfır Atık Projesinin devamı niteliğinde olan “Sıfır Atık Mavi Hareketi”nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından deniz çöplerine yönelik halkın bilinçlendirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması çerçevesinde Haziran 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan himayelerinde başlatıldığını kaydetti.
Toplantıda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü adına Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ali Küçüker ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Çiğdem Keskin birer sunum yaptılar.
Vali İlhami Aktaş’ın katkıda bulunanlara teşekkür ettiği Deniz Çöpleri Eylem Planı ve Yıllık İl Faaliyet Raporu Değerlendirme toplantısı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum