Reklam
Reklam

Papazı değil, Erdoğan'ı istiyorlar, alamayacaklar

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Öğretmen Evi'nde düzenlenen bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Papazı değil, Erdoğan'ı istiyorlar, alamayacaklar
24 Ağustos 2018 - 15:14

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, AK Parti Çanakkale Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, partililer ve vatandaşlar katıldı. Programda partililere ve vatandaşlara seslenen Turan; “Dövizin artmasının tek sebebi var. Türkiye'ye ayar vermek. Veremeyecekler kardeşim. Bunlar o papazı değil, Erdoğan'ı istiyorlar. Alamayacaklar kardeşim. Bu millet olduğu müddetçe, sahip çıktığı müddetçe alamayacaklar” dedi.

Sen kimsin ya

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın şahsi Twitter hesabı üzerinden kurban kesimiyle ilgili ifadelerini eleştiren Turan; “Her şey bitti, artık kurbanı, dini dizayn etmeleri kaldı. Yapmayın, bu kadar yapmayın herkes işini yapsın. Herkes görevini yapsın. Hepimiz okuyoruz. Kurban kes Allah'ın emri. Sen kimsin de kurban yoktur diye söylüyorsun. Kurban kesmek Allah'ın emri değildir. Kan akıtarak ibadet olmaz diyorsun, sen kimsin ya. Herşeyi dizayn ettin partiyi delegeleri, vekilleri, sıra buna mı geldi artık. Bunlar ayıp şeyler. Bu ayıp bizim ayıbımız biz çalışsaydık, derdimizi halkla paylaşsaydık, bu kadar fütursuz, bu kadar yanlış işler yapma imkanı bulamazdı” diye konuştu.

Türkiye büyüyerek çıkacak

Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunlara da değinen Turan; “Ekonomik parametrelerin tek göstergesi döviz değildir. Çok farklı kriterler vardır, bir tanesi dövizdir. Bizim dövizden başka sıkıntı yaşadığımız hiçbir kriter yok. Yatırımlar devam ediyor, üretim devam ediyor, ihracat devam ediyor. Sadece dövizle ilgili bir dalgalanma oldu. Ancak göreceksiniz bu dalgalanmanın sonunda Türkiye büyüyerek çıkacak. Bu dalgalanma bölgesel ittifakların kapısını açacak. Dünyada sadece Amerika'nın merkezli olduğu bir yapılanma değil, başka başka merkezlerinde olduğunu herkes görecek” dedi.

Egemenlik dövizin değil, milletindir

“Hani bir laf var ya, kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış, Amerika'nın yaptığı bu yanlış dünyada, Türkiye'de ve başka ülkelerde de bir ders olacak, tabiri caizse ve kendi üretimlerini arttırmaya, kendi milli paralarını öne çıkartmaya, kendi ihracatını artırmaya ekstra vesile ve görev haline getirecek” diyen Turan; “O yüzden bu işin sonunda göreceksiniz egemenlik dövizin değil, milletindir tekrar görmüş olacağız. Bu millet egemenliğini hiç kimseye vermedi, vermeyecek. Çanakkale'de insanlar şehit olurken, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletin' olsun diye canını verdi. Şimdi bizi 15 Temmuz'da, Gezi'de, orada burada durduramayanlar, haksız ekonomik verilerle yok Suriye politikamızı, yok bazı önemli adımlarımızı, yok Rusya, Çin gibi adımlarımızı gözden geçirmemizi sağlayacaklarmış, olmaz kardeşim. Bu ülkenin geleceğini sadece Türk milleti belirleyecek” şeklinde konuştu.

Bunlar o papazı değil, Erdoğan'ı istiyorlar. Alamayacaklar

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Başka ülkenin burada operasyon yapma imkanı yok. Kaldı ki şunu sorayım, ne oldu da döviz ikiye katladı '  İhracat mı durdu, yatırım mı durdu' Borcumuz mu arttı? Şimdi diyorlar, sizin dış borcunuz çok fazla. Hayır. Bizim borcumuz her sene düşüyor. Ne oldu da bir anda arttı? Bakın yuvarlayarak söylüyorum, Türkiye'nin 450 milyar dış borcu var. Ama bunun yanında 160 milyar dolar ihracatı var. Fransa'nın 6 trilyon dolara yakın borcu var. Sadece 540 milyon ihracatı var. Yani yeni bir veri yok. Yeni bir ihracat kaybı yok, yeni borçlanma imkanı yok. Ne oldu da arttı? Bu bile başlı başına kötü bir niyetin göstergesi. Bu bile farklı hesapların göstergesi. İhracat artmış, üretim artmış, borçlanma azalmış. Dövizin artmasının tek sebebi var. Türkiye'ye ayar vermek. Veremeyecekler kardeşim. Bunlar o papazı değil, Erdoğan'ı istiyorlar. Alamayacaklar kardeşim. Bu millet olduğu müddetçe, sahip çıktığı müddetçe alamayacaklar.” Yapılan konuşmaların ardından Turan, partililer ve vatandaşlarla tokalaşıp Kurban Bayramı’nı kutladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum