Reklam

İŞKUR liselilerle bir araya geldi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2021 yılının ilk ‘Meslek Tanıtım Günü’ etkinliğini Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi 11. ve 12. Sınıflarında öğrenim gören 40 öğrencinin katılımıyla dijital ortamda düzenledi.

İŞKUR liselilerle bir araya geldi
05 Nisan 2021 - 13:31
Etkinliğe Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, Şube Müdürü Ayça Çakmak, Meslek Danışmanları Pınar Alev Ülger ve Şeyda Topuz, Okul Müdürü Mehmet Alkan, Günışığı Danışmanlık ve Çocuk Merkezinden Ergoterapist Ferda İlk, İstanbul Adliyesi Hâkimlerinden Servet Kaya ve İÇDAŞ’tan Metalurji ve Malzeme Mühendisi Serdar Erdemiş ile öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.
Meslek erbapları kendi meslekleri ile ilgi olarak mesleğe giriş koşullarını, çalışma ortamlarını, mesleğin gerektirdiği kişisel ve akademik özellikleri, işgücü piyasasındaki konumu ve geleceği gibi pek önemli çok konuya değinerek öğrencilerin merak ettiği konular hakkında onları bilgilendirdiler.
Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger ise öğrencilere başvuruları 30 Nisan’a kadar sürecek ve Çanakkale il genelindeki tüm lise öğrencileri için düzenlenecek Hayalindeki Sen Öz Gelecek CV Yarışmasına katılmaları çağrısında bulundu.
FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum