Reklam
  • Reklam
Özkan’dan öğrencilere tebrik

Özkan'dan öğrencilere tebrik

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, karnelerini alan öğrencileri tebrik etti.

09 Haziran 2018 - 13:12 - Güncelleme: 09 Haziran 2018 - 13:14

Çanakkale il genelinde 75 bin 336 öğrencinin karnelerini aldığını ve öğrencileri gösterdikleri çabadan dolayı kutladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan; “Okul tertemiz bir dünyanın, modern bir ülkenin inşasında hiç kuşkusuz en önemli yapıdır. Ülkemiz köklü bir geleneğin ve medeniyetin sahibidir. Böylesine mazisi olan bir ülkenin elbette ki istikbale dair büyük hedefleri ve hayalleri olacaktır. Bu yolda ilerleyen ülkemiz için eğitim-öğretim önemli bir unsur, önemli bir kaynaktır. Nitelikli, özgüveni yüksek, duygu ve düşüncesi sağlam temeller üzerine atılmış, sosyal ve bilgi açısından donanımlı bireyler yetiştirilmesinde okullarımız büyük bir rol üstlenmektedir. Böylesine anlamlı ve önemli bir yol elbette ki büyük bir gayret, yoğun ve yorucu bir emek gerektirmektedir. Bugün bu gayretin, bu emeğin karşılık bulduğu gündür, bugün okullarımızda büyük bir heyecan yaşanmaktadır. İlimiz, ülkemiz ve medeniyetimizin geleceği için umut olan çocuklarımız ve gençlerimiz bugün bir eğitim-öğretim yılını daha tamamladılar. Çanakkale il genelinde 75.336 öğrencimiz karnelerini aldı. Öğrencilerimizi gösterdikleri çabadan dolayı kutluyorum. Sevgili Öğrenciler, Emin olmanızı isterim ki tek gayemiz: sizlerde var olan; o engin yeteneği keşfedebilmeniz ve keşfettiğiniz yeteneğinizi de insanlık yararına kullanacak, değerlerine bağlı vatandaşlar olmanızdır. Bizler çalışmalarımızı, yeteneğinizi keşfedebileceğiniz öğrenme ortamları ile değerlerine bağlı vatandaşlar olarak yetişmenize olanak sağlayacak eğitim faaliyetleri hazırlama doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Sizler de bir yıl süresince öğrenme azmi ile çok çalıştınız. Koca bir yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız. Sizlere, aileniz ile birlikte öğrendiklerinizi uygulayarak pekiştirdiğiniz, kitaplar okuyarak verimli geçirdiğiniz güzel bir tatil temenni ediyor, karne heyecanınızı en içten duygularımla paylaşıyorum” dedi.

Mesajında velilere de seslenen Müdür Özkan; “Saygıdeğer Veliler, en değerli varlığımız; evlatlarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanabilmesi için her türlü fedakârlığı yapmaktasınız. Bu fedakârlık devletimiz ve milletimizin bekasını daim kılacak en temel unsurdur. Göstermiş olduğunuz fedakârlık için teşekkürlerimi sunuyor, çocuklarınızla birlikte; kitap okuyarak, oyunlar oynayarak, sanat etkinliklerine katılarak, onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlayarak nitelikli zaman geçireceğiniz güzel bir tatil temenni ediyorum” diye konuştu.

Öğretmenlere teşekkür etti

2017-2018 eğitim öğretim yılında görev yapan öğretmenlere de teşekkür eden Müdür Özkan; “Kıymetli Öğretmenler, Devletimizin muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda var gücünüzle fedakârca çalışmaktasınız. Sevgi ve şefkatle kazandığınız her evladımız; ülkemizin hedeflerine ulaşma noktasında atılan en büyük adımdır. Bu öyle bir adımdır ki geleceği şekillendirecek bir millet olma yolunda; bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında dünyaya örnek, eşsiz bireyler yetiştirmeye vesile olacaktır. Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan siz sevgili öğretmenlerimizin, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve evlatlarımızı geleceğe hazırlamanın huzuru ve mutluluğu içinde bir eğitim yılını daha tamamlamanın tatlı ve onurlu yorgunluğu içinde olduğunuzu görüyor ve gayretleriniz için sizlere yürekten teşekkür ediyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli öğretmenlerimize, yardımcı personelimize, sevgili öğrencilerimize, kıymetli velilerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale Demokrasi nöbetinde buluştu
Çanakkale Demokrasi nöbetinde buluştu
Çanakkale meydanda buluşuyor
Çanakkale meydanda buluşuyor