Reklam
  • Reklam
Ezine yatırımlarla değişiyor, gelişiyor…

Ezine yatırımlarla değişiyor, gelişiyor…

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Ezine ilçesine yapılan yatırımlara dikkat çekti.

31 Mayıs 2018 - 12:39

Ezine ilçesinde açılış ve temel atma törenlerine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, Türkiye’nin gıda da markasının Ezine olacağını söyledi. Ezine’de hayata geçirilen projeleri inceleyen Turan, ilçenin düğün salonu inşaatının temelini törenle attı. Törende konuşan Turan; “Türkiye’nin gıda da markası burası olacak, Ezine’nin etiketi varsa peynirin de, sütünde, zeytinin, elmasında armudunda diyecekler ki, ‘Bu niye pahalı’ diyecekler ki, ‘Buranın tüm standartları tarımın ön gördüğüne uygundur’ diyecek. Biga’nın Çan’ın Lapseki’nin üreticisi buraya gelmeye başlayacak. Köyden kentte değil kentte köye tekrar göç başlayacak. Bir daha diyorum, sadece 150 hektar olan Gıda OSB’si bir partiye seçim kazandırır. O yüzden ben söyledim eğer bu seçimlerde bu kardeşinizin partisi birinci olmazsa ben bir daha Çanakkale’den aday olmayacağım. Çünkü biz birinci olmak istiyoruz. Biz iş yapmak istiyoruz, üretmek istiyoruz” dedi.

“Herkese destek olmaya çalıştık”

“Bir yanlışımız olmadı ki bir kastımız olmadı ki eksiğimiz olur paramız yetmemiştir, bütçeyi planlayamamışızdır ama hangi vatandaşımızın hangi başka partili vatandaşlarımızın, hangi başka partili ilçe belediyemizin talebine hayır dedik ki kim ne dediyse imkanımız oranında gücümüz oranında omuz vermeye çalıştık. Sen CHP’lisin sen AK Partilisin demedik kimin ne talebi varsa hakkaniyeti uygunsa destek olmaya çalıştık” diyen Turan; “Ezine’nin altı üstüne geldi. Gıda OSB’si Troia 2018 yılıyla, köprümüz öyle tünellerimiz öyle çok güzel işler yapıldı. Geyikli barajımız malum kapalı sistemlerimiz malum her konuda ciddi işlerimiz var. Kaldı ki bu dönemde çok daha güçlüyüz bakınız Fırat kardeşimiz Ezine’mizin ilçe başkanıydı. Daha eski yıllarda buradan kimse olmamış Fırat kardeşimiz Ezine, Ayvacık, Bayramiç havzasında sizi temsilen köylerde beraber çalışıyoruz. Hastanemiz şuan kullanılıyor. Güzel bir hastane oldu Ezine’mize” şeklinde konuştu.

Yeni yatırımlar sürüyor

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Onun dışında aile sağlığı merkezine başlıyoruz. 112 istasyonu yerimiz var onu hayata geçireceğiz. Bu sene bir okulumuzun inşaatı devam ediyor ama 2018’in ekiminde başlayan iki ilkokul iki ortaokul olmak üzere dört inşaatımız daha olacak. Ezine’nin nüfusuna oranla düşünün aynı anda dört okula başlıyoruz. Önceden bir okul yapılır 5 ay konuşulurdu. Artık biz yapılan işlerin temelini atmaya açılışını yapmaya inanın yetişemiyoruz.” Yapılan konuşmaların ardından ilçenin düğün salonu inşaatının temeli atıldı. Ezine’ye yapılan SGK İlçe Hizmet binasının da açılışı gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale Demokrasi nöbetinde buluştu
Çanakkale Demokrasi nöbetinde buluştu
Çanakkale meydanda buluşuyor
Çanakkale meydanda buluşuyor