Reklam

Evim kampım olsun!

Sağduyulu, erdemli, ailesine ve vatanına faydalı gençler yetiştirme ilkesiyle hareket eden izcileri koronavirüs de durduramadı. Salgın nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasağını izciler fırsata çevirdi.

Evim kampım olsun!
22 Aralık 2020 - 13:21 - Güncelleme: 22 Aralık 2020 - 13:29

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından tescilli izci kulübü Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (ÇASGED), Server Gençlik ve Spor Kulübü ile Server Genç Hanımlar Gençlik ve Spor Kulübü ile Türkiye genelinde ikincisi gerçekleştirilen 'Evim Kampım Olsun' projesinin Çanakkale ayağını il genelinde organize etti.

Yurt Genelinde Evde Online İzci Kampı

Online kampla ilgili açıklamalarda bulunan ÇASGED İzcilik Kulüp Önderi Başkanı Serdar Bal, 18-20 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz kampa yurt genelinde 2.500 izci katıldı. 300 liderin görev aldığı kampımıza ilimizden 72 izci katıldı. Kampta izciler kadar aileleri de etkin rol oynadı. Aile desteğini de arkasına alan izciler evde kalmanın stresini hep beraber ortadan kaldırdılar. Kampta yer alan birçok etkinlikle izciler keyifli bir online hafta sonu kampı gerçekleştirdiler, dedi.

Her Yaştan Katılım

7-11 yaş arası (ilkokul seviyesi) Yavrukurt İzcileri (öbekler),
11-14 yaş arası (ortaokul seviyesi) İzcileri (obalar),
15-18 yaş arası (lise seviyesi) Ergin İzcileri (ekipler) şeklinde kampta her seviyeden izciler yer aldı.

“İYİLİK” Temalı Kamp

Kulüp Başkanı Bal, "İYİLİK" temalı Evim Kampım Olsun online kamp faaliyeti doğada, yüz yüze yapılamasa da salgın şartlarında verimli bir izcilik faaliyeti olarak ve çok güzel hatıralarla tamamlandı, dedi.
Kamp etkinliklerini tamamlayan izcilerin takip çizelgeleri ile kendilerini takip ettikleri gibi aynı zamanda oluşturulan sosyal gruplardan yaptıkları etkinliklerin resim ve videolarını liderlerine göndererek etkileşimli bir faaliyeti tamamlamayı başardıklarını belirtti.

Evdeki İmkanlarla Kamp Keyfi

Evdeki doğal malzemelerle çadır kuran izcilerin gecelerini çadırlarında geçirerek evde kamp keyfini yaşayarak hafta sonunu renkli geçirdiklerini ifade etti.
Konuşmasına devam eden Bal, “Programda online bayrak töreni, el becerilerini geliştirme, flama yapma, ailelerine yardım, ailece kitap okuma ve etkinlikler yapma, icatları inceleme, maketler yapma, online kamp ateşi programları, obasıyla (izci arkadaşlarıyla) birlikte hareket etme (oba ruhu) ve zamanı en verimli şekilde kullanma (zamana uyum) izciler için puan sebebi oldu. Akraba ve dostlarla iletişimin unutulmadığı ve her gün iyilik yapmayı teşvik ettiğimiz kampımız izci ve liderlerin salgının bir an önce sona ermesi ve yüz yüze kamp yapma dilekleriyle sona erdi.” dedi.


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum