Reklam
Reklam

EKPSS kılavuzu yayımlandı!

EKPSS tercihleri bugün itibarıyla başladı. Kılavuz yayımlanırken şimdi atama taban puanları yoğun şekilde araştırılıyor. Peki, EKPSS tercihleri nasıl yapılır?

EKPSS kılavuzu yayımlandı!
13 Ocak 2021 - 14:58
EKPSS tercih kılavuzu bugün yayımlandı. 13-19 Ocak tarihleri arasında tercih işlemleri yapılacak. ÖSYM yaptığı duyuruda "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır." diye belirtti.

EKPSS tercih nasıl yapılır?
Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.
https://www.osym.gov.tr/TR,20794/2021-ekpsskura-ile-engelli-kamu-personeli-yerlestirme-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html adresi üzerinden tercih kılavuzunu ve taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum