Reklam

Davulun sesi uzaktan hoş gelir

Çanakkale Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Çanakkale esnafına yönelik sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatan kişi ve kişilere sert tepki gösterdi. Kandemir; “Çanakkale'mize ve Kent Esnafımıza haksızlık etmek, kimsenin haddi değildir” dedi.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir
28 Ağustos 2018 - 10:32 - Güncelleme: 28 Ağustos 2018 - 10:34

Çanakkale esnafına yönelik sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatan kişi ve kişilere sosyal medya hesabından tepki gösteren Çanakkale Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir; “Geçtiğimiz günlerde kentimizde bulunan bir esnaftan 5 litrelik soğuk su alan ve ardından elli kuruş fark istendiği için tüm Çanakkale esnafına yönelik sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatan kişi ve kişiler ömrü boyunca acaba hiç esnaflık yapmışlar mıdır? Ülkemizin hiç bir bakkal veya markettin dolabında 5 litrelik soğuk su gördün mü acaba? Esnaf arkadaşımız dileyen olur diye 10 tane küçük suyun kapladığı yere 5 litrelik su koymuş. 10 tane küçük suyun kârı ile bir tane 5 litrelik suyun kârı bir değil ki tabi ki dolapta fazla yer kapladığı için elli kuruş fark isteyecek. Sözde sadece kabı için aldığını iddia eden kişi dolap yerine dışardan neden almadı? Boş kap istemiş olsa inanıyorum ki tüm esnaf arkadaşlarımız yardımcı olurdu” dedi.

Yapılan bir hizmettir, bununda bir bedeli vardır

“Yapılan bir hizmettir dolayısıyla hizmetinde bir bedeli vardır” diyen Kandemir; “Kasaptan alınan et ile restoranda yenen et arasında hizmet farkından dolayı fiyat farkı oluşuyor. Ayrıca esnaflarımız bakkallarımız gıda sektöründe hizmet sektöründe lokomotiftir. Esnafımıza ayırt etmeksizin indirimli elektrik uygulanmalıdır. Esnafın derdini ancak esnaflık yapan bilebilir. Güneşin doğusundan gece yarılarına kadar mesai veren yerler var. Bodrum'da, Alaçatı'da yarım litrelik suya on lira verip sonra mahalle bakkalının 5 litrelik soğuk su için elli kuruş fark isteme sebebini anlamalarını beklemek mantıklı değil zaten” şeklinde konuştu.

Bu kenti kimse sahipsiz sanmasın

Kandemir sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Lakin konuyu saptırıp başka yerlere taşımak isteyen kişiler var. Çanakkale ve esnafımızın adını kötülemek kimsenin hakkı değil. Bu kenti kimse sahipsiz sanmasın. Konuyu ısrarla gündemde tutmaya çalışan sosyal medyada ki klavye delikanlıları ve konuyu saptıran basın mensupları gelin elli kuruşluk farkınızı ben vereyim. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum