Reklam
Reklam

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat'tan kandil mesajı

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat'tan kandil mesajı
17 Şubat 2021 - 17:30 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 17:35
Rektör Prof. Dr. Sedat Murat:  “Aziz Milletimizin "Üç Aylar" diyerek özel bir önem verdiği, Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ilk mübarek kandili olan Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsatlardır. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu kapsamda, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak Regaib Kandili’ni bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.
Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm vatandaşlarımızın Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum