Reklam

Çanakkale'nin Turizm paydaşları ÇTSO'da bir araya geldi

Çanakkale’yi marka şehir olarak dünya çapında tanıtmak, kültürel mirasın geliştirilmesi teması ve sürdürülebilir turizm amacıyla Çanakkale turizminin temsilcilerinin de yer aldığı değerlendirme toplantısı Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Çanakkale'nin Turizm paydaşları ÇTSO'da bir araya geldi
27 Mayıs 2021 - 17:17
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, TÜRSAB Çanakkale-Körfez Bölgesel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, Türkiye Otelciler Birliği Çanakkale Temsilcisi Mehmet Satar, ÇATOD Başkan Yardımcısı Nilgün Gökser GMKA İl Koordinatörü Recai Başaran ve GMKA Uzmanları ile Çanakkaleli Turizm İşletmecileri katıldı.

Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Çanakkale’miz kültürel değerler ve doğal zenginlikler bakımından son derece önemli bir potansiyele sahiptir. Pandemi süreciyle olumsuz etkilenen Çanakkale turizmini, süreç sona erdiğinde ilimizi turizm alanında normal koşullarda bulunduğu noktadan daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Turizm sektörü, sadece ilimiz değil ülkemiz ekonomisi için en yüksek döviz ve girdi kaynaklarının başında geliyor. Turizmde ilk kural kolay ve rahat ulaşılabilirliktir. Bu sebeple 1915 Çanakkale Köprüsünün devreye girmesi ve Çanakkale Havalimanın yurt içi sefer sayısının arttırılması ve yurt dışı bağlantılı uçuşlara açılması büyük önem arz etmektedir. İlimizin turizmde ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması için çalışmalar yürütülüyoruz. Covid-19 salgınının etkilediği sektörlerin başında hizmet sektörü ve ona bağlı değer zincirleri geliyor. Biz çatı kuruluşumuz TOBB başta olmak üzere her görüşmemizde ver her platformda ilgili sektör temsilcilerimizden gelen talepleri sözlü ve yazılı olarak iletiyor ve takip ediyoruz. İnşallah Haziran ayının ikinci yarısından sonra turizm sektöründe oluşan beklentinin hem üzerine çıkılır hem de sezon daha uzun sürer. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak bu konulardaki lobicilik faaliyetlerimizi aralıksız yürütüyoruz. İnşallah elbirliği ve turizm sezonunda yaşanacak canlanma ile bu durumu el birliği ile güçlenerek atlatacağız. 2018 yılının Troya Yılı ilan edilmesinin ilk adımları bu Oda’da atıldı. Sektörde birlik ve beraberlik olunca aşılmayacak bir durum yok. Sağolsun Sayın Valimiz, Sayın Vekillerimiz çok ilgili ve duyarlılar. Kendileriyle iletişimde hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Kendilerine teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum