Çanakkale Hedef Gazetesi'nin Güncel Haber Sitesi. Çanakkale Haber

  • Dolar 3.9246
  • Euro 4.8235
  • GR ALTIN 165.86
  • ÇEYREK 270.31

Meclis toplantısına Ömercioğlu damgası “HDP, CHP ile kol kola girmiş”

Çanakkale Belediyesi 2017 Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Grubu adına konuşan Avukat Tülay Ömercioğlu’nun söyledikleri damgasını vurdu.

Meclis toplantısına Ömercioğlu damgası “HDP, CHP ile kol kola girmiş”

Ömercioğlu, CHP’nin adalet yürüyüşünden, belediye başkanı Gökhan’ın “tecavüzcü coşkun gibi oldular” beyanındaki üslup sorununa, İl başkanı Yeşim Karadağ’ı hedef alan ithamlardan, dar gelirli vatandaşlar için yapılması istenen düğün salonuna kadar birçok önemli konuyu gündeme getirdi. Ömerciığlu, “Adı adalet, içi ihanet dolu olan bu eylemlerin niçin yapıldığını, neye karşılık geldiğini şükürler olsun ki milletimiz görüyor” sözleriyle CHP’nin başlattığı adalet yürüyüşünü eleştirdi. “Vatan dediğimizde ortada gözükmeyenler, vatana karşı soluğu adalet yürüyüşünde almışlardır” diyen Ömercioğlu, HDP’nin de adalet yürüyüşüne katılarak CHP ile aynı safta yer almasını; “HDP, CHP ile kol kola girmiş, aynı yolun yolcusu olduklarını bir kez daha göstermişlerdir” diyerek eleştirdi. Ömercioğlu konuyla ilgili şunları söyledi; “Türkiye, yüksek gerilim hattına kurulmuş bir ülkedir. Bu topraklarda hiçbir zaman rahat olmadık, olmayacağız. Burada, sadece orman yangınları değil, büyük olaylar da bir kıvılcıma bakar. Özellikle kargaşa zamanlarında, vatanını ve milletini seven herkes, kutunun içindeki ıslak kibritler gibi olmak zorundadır. Bu bilinçle hareket etmesi gerekenler, milletin verdiği sorumluluğu sokaklarda adalet şarkıları söyleyerek maalesef kirli oyunlara alet olmaktadırlar. Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasi amaç ve ikballeri uğruna sağa sola satmış olanların cezalandırılmasını hazmedemeyenler bugün sokaklarda adalet şarkıları söylemektedirler.  Sormak isterim; Sizleri kimler destekliyor veya alkışlıyor? Karşınızda duranlar ve yanınızda olanlar kimlerden oluşuyor? Durum: Hak karşınızda, Batıl yanınızda… Milletten olamamış bazı kimseler, 15 Temmuzda onca cinayeti yok sayıp “Kontrollü Darbe” diye söylemlerde bulunabiliyor. Kontrolü başkasının elinde olanların bu söylemlerini kimler satın alıyor, bu söylemleri kimler alkışlıyor. Adı adalet, içi ihanet dolu olan bu eylemlerin niçin yapıldığını, neye karşılık geldiğini şükürler olsun ki milletimiz görüyor. Oyunu anlıyor. Duracağı yeri biliyor. Ayrışmayı bekleyenler kaynaşmayı gördükçe, daha da öfkeleniyorlar. İnşallah öfke ve kinlerinde boğulup gidecekler. Hamdolsun ki hainlere karşı hayırlı evlatlar çoğunluktadır. Vatan dediğimizde ortada gözükmeyenler, vatana karşı soluğu adalet yürüyüşünde almışlardır. Yürüyüş geçtiğimiz gün itibariyle daha bir anlam kazanmıştır! Şehrimizde birilerinin barajı geçtiği için uğruna pilav dağıttığı HDP, CHP ile kol kola girmiş, aynı yolun yolcusu olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. İlerleyen günlerde “sınırımızda PYD olabilir, bizim için sakıncası yok” dedikleri PYD’de ile de kol kola yürürlerse inanın buna şaşırmayız! Dün gezide ; “Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı? Hadi gel” diyenler bugün başka başka sloganlarla ve daha büyük ihanet planlarıyla yürümektedirler. Mesele devlettir, mesele millettir siz hala anlamadınız mı?”

“Bu üslubu cahil adam bile kullanmaz ama Ülgür Gökhan kullanıyor”

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın geçtiğimiz günlerde zeytin yasasıyla ilgili olarak kullandığı “Tecavüzcü Coşkun gibi oldu bunlar” sözlerindeki üslup sorununa da dikkat çeken Tülay Ömercioğlu böylesi ifadeleri cahil, okuma yazma bilmeyen, mektep görmemiş kişilerin dahi kullanmayacağının altını çizerek bu söylemlerin aslında Ülgür Gökhan’ın yönetim tarzının nasıl olduğunun açık göstergesi olduğunu söyledi. Ömercioğlu; “Bu ifade cahil, okuma yazma bilmeyen, mektep görmemiş birisine sanabilirsiniz. Gerçi bizim okuma yazma bilmeyenimizin bile bir üslubu vardır. Üzülerek belirtmek isterim bu ifade bu şehrin belediye başkanına ait. Aslında bu üslup Sayın başkanın yönetim tarzının nasıl olduğunun da açık göstergesidir. Ayrıca başkan konuşmasına şöyle devam ediyor; “Efendim konut ve turizm tesisi yapılmayacakmış. Ne yaparsan yap, ne yapmazsan yapma, sen zeytin ağacını kestikten sonra bunun hükmü yok. Kestikten sonra istediğini yap. Çanakkale'ye yönelik ve bu yöreye zeytinlik bölgelerine tacizden vazgeçmeleri lazım. Sadece zeytinle ilgili değil. Biliyorsunuz, burada altın işletmesiyle ilgili de bu sefer ormanlara da tecavüz var. Ya bunlar doğa tecavüzünden başka bir şey bilmiyorlar. 'Tecavüzcü Coşkun' gibi oldu bunlar.” Bu tasarı geri çekildi, biz AK Parti hükümeti olarak milletin istemediği hiçbir şeyi yapmadık, yapmayacağız bu tasarı da bazı çekinceler dile getirildi ve hükümetimiz gereğini yaptı. CHP’li belediyelerin bu konuda çok fazla sesi çıktı tabi her belediye bu şekilde seviyesiz bir üslupla çıkmadı. CHP’li Küçükkuyu belediyesi misal tasarıya karşı çıktı ve tepkisini dile getirdi. Araştırdım, basında da çıktı. Küçükkuyu’da zeytinlikler ranta, talana teslim edilmiş, bu nasıl bir iki yüzlülüktür diye haber çıktı. Sormak isterim gerçekten bu nasıl iki yüzlülük, cevap verir misin Sayın Başkan?” diye konuştu.

“Karadağ’ı akrabası üzerinden vurmak nasıl bir siyasi ahlaktır?”

Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ı hedef alan açıklamalarını da eleştiren Ömercioğlu; “Karadağ’ı akrabası üzerinden vurmak nasıl bir siyasi ahlaktır?” diye sorarak; “suçun şahsiliği ilkesinden bir haber olan başkan muhatabı olan bir kadına bu üslupla yaklaşması kamuoyunun takdiridir. Bir de bilgilendirme yapmak isterim, Gökhan’ın bahsettiği o akraba, mahkemece serbest bırakılmıştır…” dedi. Ömercioğlu meclis toplantısında Gökhan’a konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Sayın Başkanın çok ciddi bir üslup sorunu olduğu malumunuz. Kendisine bir eleştiri yapıldığında o eleştiriye cevap vermek yerine konuyu çarpıtarak işi aileye getirmeyi adet haline getirdiniz. Şimdi aynısını il başkanımız Yeşim Karadağ’a da yaptı. Yeşim hanım CHP’li Vekil Muharrem Erkek’in Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a attığı çirkin, iftiraya cevap verdi, bir basın açıklaması yaptı ve temiz siyaset simgesi olarak da  bahse konu fesleğeni il başkanlığına, belediye başkanlığına gönderdi. Başkan bundan çok rahatsız oldu, konuya cevap vermek yerine, Karadağ’ı akrabası üzerinden vurmaya çalıştı. Bu nasıl bir tarzdır, nasıl bir siyasi ahlaktır? Kendisi her zaman ben de hukuk okudum der, suçun şahsiliği ilkesinden bir haber olan başkan muhatabı olan bir İl Başkanına bu üslupla yaklaşması kamuoyunun takdiridir. Bir de bilgilendirme yapmak isterim, malum bu mesele aylar önce yaşanmıştır, Sn Gökhan bu konuyu aylar evvel bilmektedir, neden bu gün dile getirmiştir? Ayrıca , çocuğun doğumunu isteyen anne- baba sadece evladını seçebiliyor.Bunun dışında hiç kimse,etrafındakileri- akrabalarını seçebilme hakkına sahip değil .Diğer bir husus ki  Sn  Gökhan’ın bahsettiği o akraba, mahkemece serbest bırakılmıştır…”

“Belediye dar gelirli vatandaşlar için neden düğün salonları yapmıyor?”

Çanakkale’nin adeta kanayan yarası olan düğün salonları meselesini de meclis gündemine taşıyan Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale Belediyesi ve başkanı bu halkın sadece zengin olanlarını seviyor dersek herhalde yanlış bir tespitte bulunmamış oluruz” dedi. Ömercioğlu, 30 bin nüfuslu Çan’da 5 yıldızlı 4 düğün salonu olduğunu bu salonlarda vatandaşların 400 lira gibi sembolik rakamlarla düğün yapabildiğini, 1 milyon lira harcayarak zenginler için hobi bahçeleri yapan Çanakkale belediyesinin Çanakkaleli dar gelirli vatandaşları bu imkanlardan neden mahrum bıraktığını sordu. Ömercioğlu; “Daha öncede dile getirmiş olduğumuz bir konuyu bugün tekrar gündeme getirmek isterim. Çanakkale Belediyesi ve başkanı bu halkın sadece zengin olanlarını seviyor dersek herhalde yanlış bir tespitte bulunmamış oluruz. Neden mi? Yaz aylarının gelmiş olması sebebiyle düğün sezon da başlamış oldu. Bu şehirde bir salonda, bir mekanda düğün yapmak en az 7-8 bin liradan başlamaktadır. Oysa ki Çan’da beş yıldız kalitesinde 4 düğün salonu var ve bunların kullanım ücreti her şey dahil 400-500 liradır. 30 bin nüfuslu Çan’da bu hizmeti bir belediye verebiliyorsa, Çanakkale Belediyesi neden veremesin? İnşaatı devam eden bir salonun olduğunu söyleyeceksiniz geçen yıldan beri devam eden bitmeyen şu salon, bitse de yetmez 5 salon olsun 6 olsun o zaman ancak yeter. Salon tutmak için imkanı olmayan vatandaşlarımızı mahalle aralarına mahkum etmeyin. Zenginler için yaklaşık 1 milyon harcayarak Hobi Bahçeleri kuran Çanakkale Belediyesi garibanlar için neden bu parayı harcamaz, neden bu hizmeti vermez?” ifadelerini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 25 17 2 6 33 53
2 Beşiktaş 25 14 8 3 25 50
3 İstanbul Başakşehir 25 15 5 5 19 50
4 Fenerbahçe 25 13 8 4 19 47
5 Kayserispor 25 11 8 6 6 41
6 Trabzonspor 25 10 9 6 5 39
7 Göztepe 25 11 6 8 0 39
8 Demir Grup Sivasspor 25 11 5 9 -1 38
9 Yeni Malatyaspor 25 9 7 9 -3 34
10 Akhisar Bld. Genç. 25 9 6 10 -4 33
11 Kasımpaşa 26 8 7 11 -5 31
12 Bursaspor 25 8 6 11 -2 30
13 Antalyaspor 26 7 7 12 -16 28
14 Aytemiz Alanyaspor 25 8 3 14 -6 27
15 Osmanlıspor FK 26 7 6 13 -7 27
16 Gençlerbirliği 25 6 8 11 -8 26
17 Atiker Konyaspor 25 5 6 14 -12 21
18 Karabükspor 26 3 3 20 -43 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 27 15 7 5 22 52
2 Ümraniyespor 28 15 5 8 13 50
3 MKE Ankaragücü 27 14 7 6 14 49
4 Altınordu 27 13 6 8 9 45
5 Gazisehir Gaziantep FK 27 12 8 7 19 44
6 Boluspor 27 13 4 10 15 43
7 Balıkesirspor 27 12 6 9 5 39
8 İstanbulspor 27 11 6 10 0 39
9 Vartaş Elazığspor 27 10 8 9 4 38
10 Giresunspor 27 10 7 10 6 37
11 Erzurum BB 27 9 10 8 2 37
12 Adana Demirspor 28 9 7 12 -2 34
13 Adanaspor 27 9 6 12 -12 33
14 Samsunspor 27 7 11 9 -7 32
15 Eskişehirspor 27 9 7 11 2 31
16 Denizlispor 27 8 6 13 -8 30
17 Manisaspor 27 7 3 17 -21 15
18 Gaziantepspor 27 2 4 21 -61 7
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 26 18 4 4 35 58
2 Hatayspor 26 17 5 4 33 56
3 Afjet Afyonspor 26 16 7 3 26 55
4 Sivas Belediyespor 26 16 7 3 24 55
5 Keçiörengücü 26 14 6 6 31 48
6 Sancaktepe Belediyespor 26 13 9 4 20 48
7 İnegölspor 26 13 7 6 7 46
8 Sarıyer 26 11 4 11 5 37
9 Kastamonuspor 26 11 3 12 5 36
10 Tokatspor 26 9 8 9 -6 35
11 Etimesgut Belediyespor 26 9 6 11 -4 33
12 Amed Sportif 26 9 6 11 1 30
13 Eyüpspor 26 8 4 14 -14 28
14 Bucaspor 26 8 5 13 -7 26
15 Tuzlaspor 26 6 5 15 -14 23
16 Bodrumspor 26 4 7 15 -24 19
17 Kocaeli Birlik Spor 26 3 3 20 -36 9
18 Mersin İdmanyurdu 26 1 0 25 -82 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 26 14 8 4 22 50
2 Gümüşhanespor 26 15 4 7 19 49
3 Bugsaşspor 26 14 6 6 20 48
4 Sanliurfaspor 26 15 3 8 14 48
5 Hacettepe Spor 26 12 10 4 20 46
6 Sakaryaspor 26 12 8 6 12 44
7 Bandırmaspor 26 12 6 8 8 42
8 Konya Anadolu Selçukspor 26 10 9 7 -2 39
9 Kırklarelispor 26 10 7 9 0 37
10 Niğde Belediyespor 26 10 6 10 -5 36
11 Pendikspor 26 8 7 11 -5 31
12 Zonguldak Kömürspor 26 8 7 11 -7 31
13 Kahramanmaraşspor 26 7 9 10 -11 30
14 Fatih Karagümrük 26 9 2 15 -12 29
15 Fethiyespor 26 4 10 12 -17 22
16 Nazilli Belediyespor 26 5 7 14 -17 22
17 Karşıyaka 26 4 9 13 -14 15
18 Silivrispor 26 2 8 16 -25 14
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık