Çanakkale Hedef Gazetesi'nin Güncel Haber Sitesi. Çanakkale Haber

  • Dolar 3.9246
  • Euro 4.8235
  • GR ALTIN 165.86
  • ÇEYREK 270.31

Karadağ; “Yazıklar olsun size”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlediği basın açıklamasında, geçtiğimiz yıl demokrasi nöbetlerine katılmayan CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra CHP’li Vekiller Muharrem Erkek ile Bülent Öz’e ve CHP’li yöneticilere sert tepki gösterdi. Karadağ; “Bu zihniyete, yazıklar olsun” dedi.

Karadağ; “Yazıklar olsun size”

Demokrasi (İskele) Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, 15 Temmuz gecesi Türk Milletinin, bundan 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi aynı kararlıkla ve duruşla yine gereken cevabı verdiğini söyledi. Karadağ; “Tam bir yıl önce 15 Temmuz 2016 günü, son 15 yılda bölgenin adeta paralayan yıldızı haline gelen, dünya sahnesinde “Ben de varım!” diyen Türkiye Cumhuriyetine, vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, demokrasimize ve milli iradeye karşı; ülkemizin büyümesini ve güçlenmesini istemeyen emperyalist güçlerin piyonu hain FETÖ’cü örgüt ve onun Türk Silahlı Kuvvetlerindeki uzantıları tarafından haince bir darbe girişimi yapıldı. Hamdolsun devletimiz ve milletimiz büyük bir kahramanlık ve feraset içerisinde bu hainliğe ve iç ve dış destekçilerine bundan 102 yıl önce yine bu topraklarda Çanakkale’de, nasıl cevap verdiyse aynı kararlıkla ve duruşla yine gereken cevabı vermiştir. Bu tür hain işgal girişimleri devletimiz ve büyük Türk milletinin gücü karşısında asla başarılı olamamıştır ve olamayacaktır” dedi.

“Türk Milleti, yeni bir Çanakkale destanı yazmıştır”

“Bu asil millet damarlarındaki özgürlük ve bağımsızlık aşkıyla yine bir destan yazmıştır” diyen Karadağ; “Hani Cumhuriyetimizin kurucu Mustafa Kemal Atatürk diyor ya; “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” İşte bu asil millet damarlarındaki özgürlük ve bağımsızlık aşkıyla yine bir destan yazmıştır. Kaybetmekten korktuğu en son şey canı olan milyonlar liderimiz, başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız talimatıyla birlikte adeta birer Mehmet olup, sipere koşan askerler gibi meydanlara akın etmiştirler. Memleketin 81’inde de bütün hemşehrilerimiz bütün Türk Milleti, Kürdü, Lazı, Çerkeziyle yani bu coğrafyada yaşayan herkes tek vücut olarak hainlere karşı canıyla, kanıyla mücadele ederek yeni bir Çanakkale destanı yazmıştır” şeklinde konuştu.

“Milletimiz 15 Temmuz gecesi Bayrağını dalgalandıracak o rüzgarı bizzat kendisi estirdi”

Karadağ sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biz şanslı bir milletiz. Hep yiğitler doğurmuşuz, hep yiğitler bizim önümüze geçmiş bizi şaha kaldırmış. İşte AK Parti ile başlayan süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyetini Sayın Cumhurbaşkanımız öyle bir noktaya getirdi ki; ülkemizi öyle bir parlayan yıldız yaptı ki birilerinin canını fena halde sıktı. Onlar içerideki işbirlikçileri ile beraber bir oyun, bir tezgah düzenlemeye kalktılar. Biz liderimize öyle bir sevdalıyız ki, öyle onun emrindeyiz ki, öyle onun askeriyiz ki o bir talimat verdi bizler bu meydanları doldurduk. 27 gün boyunca nöbetlerimizi sabahlara kadar tuttuk. Haykırdık bütün dünyaya. Dedik ki; sizler ne isterseniz isteyin, neyi arzularsanız arzulayın önce Allah bizim yanımızdadır. Liderimiz biz bu milleti kimseye böldürtmeyiz diye haykırdı. Bizler 27 gün boyunca hep şunun sözünü söyledik ve yeminlerini ettik. Bu bayrakları biz hiçbir zaman indirmeyeceğiz, bu ezanlar da minarelerimizde hiçbir zaman susmayacak. O gece şehadet şerbetini içmek için meydanlara koşan milyonlar, “öleceksek adam gibi öleceğiz” diyerek vatan için, millet için haykırdı. Milletimiz 15 Temmuz gecesi bayrağını dalgalandıracak o rüzgarı bizzat kendisi estirdi. Böyle bir millete mensup olduğum için Rabbime hamdediyorum.”

“Çılgına dönüyorlar”

“İşte çıldırıyor. Batı, “Türkiye niçin böyle güçleniyor?” Elhamdülillah şu an milli gelir itibarıyla, yaptığı devasa yatırımlarla Türkiye bu yarışın içerisinde 'Ben de varım' diyor. Onun için çılgına dönüyorlar” diyen Karadağ; “Türkiye'nin büyümesini engellemek için silah dahil her türlü yola, kan dökmek dahil her türlü yönteme başvurulabileceklerini 15 Temmuz'da hep birlikte yaşayarak gördük. Onlar bize darbe indirmeye kalktılar, ama milletin karşı darbesiyle tokadı yediler” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz, Milletimizin FETÖ’ye ve arkasındaki güçlere en büyük şamarı vurduğu gündür”

“FETÖ’nün uzun yıllar boyunca milletimizin eğitim hassasiyetini, hayır-hasenat, dini-manevi değerlere saygı hasletlerini istismar ederek bir ur gibi topluma yayıldığını görüyoruz” diyen Karadağ; “Nasıl tanımlıyorduk? Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet; bunlar bu. Milletimizin İslam’a ve insanlara yaptıklarını düşündükleri hizmete hürmeten şahıslarına yönelttiği itibarı yanlış yorumlayan FETÖ’cüler zamanla kerameti kendilerinde görmeye başladılar. Tıpkı kamu kurumlarındaki mensuplarının devlet biziz demeye başlamaları gibi. Bu sapkın yapı bir bütün olarak da millet biziz deme noktasına geldi. Hâlbuki 17-25 Aralık’tan beri bunlara kendileriyle arasındaki mesafeyi her vesileyle göstermiştir. Çünkü bizim milletimiz hayırlı gördüğü her işi destekleyen, bu işleri yapanları el üstünde tutan, ama ihaneti fark ettiğinde de en sağlamından Osmanlı tokadını esirgemeyen bir millettir. 15 Temmuz, milletimizin FETÖ’ye ve arkasındaki güçlere en büyük şamarı vurduğu gündür. O gece oynanan oyunu gören milyonlar millet ve devlet olmalarının sembolü gördükleri bayraklarıyla birlikte şehadete koşarken merhum Arif Nihat Asya’nın dizeleriyle şu şekilde haykırmışlardır: ‘Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı, Barışın güvercini, savaşın kartalı, Yüksek yerlerde açan çiçeğim, Senin altında doğdum, senin altında öleceğim. Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim, Yeryüzünde yer beğen, nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim.’ Evet, bizim bayrağımız bu, bu bayrak başka, evvel Allah düşmeyecek” şeklinde konuştu.

“15 Temmuz’un anlamını kavrayamamış olan gafiller olduğunu görüyoruz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Başkan Karadağ; “Maalesef, aradan geçen bir yıla rağmen, hâlâ 15 Temmuz’un anlamını kavrayamamış olan gafiller olduğunu görüyoruz. Bu gafillerin başında da ana muhalefet partisinin tepesindeki FETÖ’nün adeta sözcüsü haline gelmiş olan Kılıçdaroğlu ve ekibi geliyor. Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüyen bu kişi, derdinin ne olduğunu, Maltepe Meydanında yaptığı miting konuşmasında açık ve net ifşa etti. Olağanüstü hâl kalksın, hapishaneler boşaltılsın, mahkemeler dağıtılsın dedi. FETÖ’nün taleplerini ana muhalefet partisinin genel başkanın Kılıçdaroğlu’nun dile getirmiş olmasını milletimizin takdirine bırakıyorum” dedi.

“Bu zihniyete, yazıklar olsun”

Çanakkale halkı ve Milliyetçi Hareket Partili yöneticiler ile birlikte demokrasi nöbeti tutarken, İskele Meydanı’nın önünden bile geçmeyen CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP’li Vekiller Muharrem Erkek ve Bülent Öz’e de tepkisini dile getiren Başkan Karadağ; “Aynı şekilde Çanakkale’de de bu zihniyeti görüyoruz. İşte bu bulunduğumuz meydanın adının 250 şehidimiz, binlerce gazimiz için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesini istedik. İmza topladık, uygun bir dille rica ettik, binlerce Çanakkale’nin talebidir bu dedik ama olumsuz yanıt aldık. PKK’nın meclisteki uzantısı HDP barajı geçtiği diye pilav dağıtan, PKK’ya yardım ettiği için tutuklanan HDP’li belediye başkanına “kardeşim” diyen ve imzaladığı kardeş kent protokolünü iptal etmeyenler, bizler tüm Çanakkale halkıyla birlikte, Milliyetçi Hareket Partili yöneticiler ve kardeşlerimizle nöbet tutarken buraların önünden dahi geçemeyen Ülgür Gökhan, CHP’li Vekiller Muharrem Erkek ve Bülent Öz’e sesleniyorum; Açıklamalarında ilk gün darbeye dur diyemeyen, milletvekilliğinin hakkını veremeyen, hatta sonraki 27 günde meydanlara gelmeyen milletvekillerinin, belediye başkanlarının bugün adalet diyerek yollara düşmesi tam bir trajikomik zihniyettir. Ve yine bugün CHP İL Başkanı Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz sokağın hareketidir. 20 Temmuz ise OHAL’in ilanı ile sarayın hareketidir diyor. Devletin kılcal damarlarına FETÖ terör örgütünü yerleştirdiler diyor. Unutulmasın ki bizler 15 Temmuz gecesi hain,eli kanlı terör örgütüne karşı dik duruşumuzu sergilerken; Bayrağımız için, vatanımız için, demokrasimiz için meydanlarda nöbet tutarken, NEREDEYDİNİZ. Genel Başkanları evde çayını içerken, Milletvekilleri ilk gün darbeye dur diye açıklamalar yapamazken, 27 gün boyunca meydana inemeyenler 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde hala hükümetimize göstermelik programlar ile vurmaya çalışıyorlar. Çanakkale halkı şunu bilmeli ki 1 yıl önce nasıl demokrasisine, milli iradesine sahip çıkmak için ilk saatlerde AK Parti Teşkilatları meydanlara indiyse bugün de Demokrasisine sahip çıkmak için meydanlarda olacaktır. Ve sizler adalet adı altında teröristler için 450 kilometre yol yürüdünüz, acaba onların şehit ettiği vatandaşlarımız için 5 dakika ayırıp bir Fatiha okudunuz mu? Bu zihniyete, yazıklar olsun diyorum…!” diye konuştu.

“Çanakkale unutulur mu? Kurtuluş savaşı unutulur mu? İstanbul'un fethi unutulur mu? 15 Temmuzda aynen öyle!”

Başkan Karadağ sözlerini; “FETÖ, alçak darbe girişimiyle ülkemizi işgal etmeye yeltenmiş ve bizlere hain yüzlerini göstermişlerdir. Bağımsızlığımıza kastedilen 15 Temmuz gecesi işgal girişimi Çanakkale ruhuna uyanan milletimizin tanklara, uçaklara, silahlara göğsünü siper etmesi ile engellenmiş ve bir zafer ile sonuçlanmıştır. Şehadete yürüyen kardeşlerimizi, gazilerimizi unutmak mümkün mü? Unutmayacağız, unutturmayacağız. Çanakkale unutulur mu? Kurtuluş Savaşı unutulur mu? İstanbul'un fethi unutulur mu? 15 Temmuz da aynen öyle. Bazıları diyor ki 'Unutturulmak isteniyor.' Hayır, ne unutacağız ne unutturacağız. Ben buradan bir kez daha canlarını bu aziz millet için veren 249 şehidimizi rahmetle anıyor, 2 bin 193 gazimi minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” diyerek tamamladı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 25 17 2 6 33 53
2 Beşiktaş 25 14 8 3 25 50
3 İstanbul Başakşehir 25 15 5 5 19 50
4 Fenerbahçe 25 13 8 4 19 47
5 Kayserispor 25 11 8 6 6 41
6 Trabzonspor 25 10 9 6 5 39
7 Göztepe 25 11 6 8 0 39
8 Demir Grup Sivasspor 25 11 5 9 -1 38
9 Yeni Malatyaspor 25 9 7 9 -3 34
10 Akhisar Bld. Genç. 25 9 6 10 -4 33
11 Kasımpaşa 26 8 7 11 -5 31
12 Bursaspor 25 8 6 11 -2 30
13 Antalyaspor 26 7 7 12 -16 28
14 Aytemiz Alanyaspor 25 8 3 14 -6 27
15 Osmanlıspor FK 26 7 6 13 -7 27
16 Gençlerbirliği 25 6 8 11 -8 26
17 Atiker Konyaspor 25 5 6 14 -12 21
18 Karabükspor 26 3 3 20 -43 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 27 15 7 5 22 52
2 Ümraniyespor 28 15 5 8 13 50
3 MKE Ankaragücü 27 14 7 6 14 49
4 Altınordu 27 13 6 8 9 45
5 Gazisehir Gaziantep FK 27 12 8 7 19 44
6 Boluspor 27 13 4 10 15 43
7 Balıkesirspor 27 12 6 9 5 39
8 İstanbulspor 27 11 6 10 0 39
9 Vartaş Elazığspor 27 10 8 9 4 38
10 Giresunspor 27 10 7 10 6 37
11 Erzurum BB 27 9 10 8 2 37
12 Adana Demirspor 28 9 7 12 -2 34
13 Adanaspor 27 9 6 12 -12 33
14 Samsunspor 27 7 11 9 -7 32
15 Eskişehirspor 27 9 7 11 2 31
16 Denizlispor 27 8 6 13 -8 30
17 Manisaspor 27 7 3 17 -21 15
18 Gaziantepspor 27 2 4 21 -61 7
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 26 18 4 4 35 58
2 Hatayspor 26 17 5 4 33 56
3 Afjet Afyonspor 26 16 7 3 26 55
4 Sivas Belediyespor 26 16 7 3 24 55
5 Keçiörengücü 26 14 6 6 31 48
6 Sancaktepe Belediyespor 26 13 9 4 20 48
7 İnegölspor 26 13 7 6 7 46
8 Sarıyer 26 11 4 11 5 37
9 Kastamonuspor 26 11 3 12 5 36
10 Tokatspor 26 9 8 9 -6 35
11 Etimesgut Belediyespor 26 9 6 11 -4 33
12 Amed Sportif 26 9 6 11 1 30
13 Eyüpspor 26 8 4 14 -14 28
14 Bucaspor 26 8 5 13 -7 26
15 Tuzlaspor 26 6 5 15 -14 23
16 Bodrumspor 26 4 7 15 -24 19
17 Kocaeli Birlik Spor 26 3 3 20 -36 9
18 Mersin İdmanyurdu 26 1 0 25 -82 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 26 14 8 4 22 50
2 Gümüşhanespor 26 15 4 7 19 49
3 Bugsaşspor 26 14 6 6 20 48
4 Sanliurfaspor 26 15 3 8 14 48
5 Hacettepe Spor 26 12 10 4 20 46
6 Sakaryaspor 26 12 8 6 12 44
7 Bandırmaspor 26 12 6 8 8 42
8 Konya Anadolu Selçukspor 26 10 9 7 -2 39
9 Kırklarelispor 26 10 7 9 0 37
10 Niğde Belediyespor 26 10 6 10 -5 36
11 Pendikspor 26 8 7 11 -5 31
12 Zonguldak Kömürspor 26 8 7 11 -7 31
13 Kahramanmaraşspor 26 7 9 10 -11 30
14 Fatih Karagümrük 26 9 2 15 -12 29
15 Fethiyespor 26 4 10 12 -17 22
16 Nazilli Belediyespor 26 5 7 14 -17 22
17 Karşıyaka 26 4 9 13 -14 15
18 Silivrispor 26 2 8 16 -25 14
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık