Çanakkale Hedef Gazetesi'nin Güncel Haber Sitesi. Çanakkale Haber

  • Dolar 3.7640
  • Euro 4.6356
  • GR ALTIN 162.53
  • ÇEYREK 264.99

Başkan Arslan Çalışıyor, Bayramiç’in geleceği şekilleniyor

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan Çanakkale Hedef Gazetesi’ne yaptığı özel röportajda önemli açıklamalarda bulunurken, ilçe için müjdelerde verdi.

Başkan Arslan Çalışıyor, Bayramiç’in geleceği şekilleniyor

Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla Bayramiç ilçesinin çehresini değiştiren Belediye Başkanı Sadettin Arslan, modern görünüme kavuşturduğu Bayramiç ilçesini Çanakkale’nin gözde ilçelerinden biri haline getirdi. Çanakkale’nin başarılı Belediye Başkanlarından olan Sadettin Arslan, yaptığı çalışmalarla ilçe halkının büyük takdirini toplarken; kararlı, azimli ve çalışkan kimliği ile de ilçenin geleceğini şekillendiriyor. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme kadar bir dizi projelere imza atan Bayramiç Belediyesi’nin Başkanı Sadettin Arslan, belediye personeliyle birlikte gece gündüz demeden ilçenin dört bir köşesini modern ve daha yaşanabilir bir hale getirmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Yeni projeleri açıkladı

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Çanakkale Hedef Gazetesi’ne verdiği özel röportajında ilçedeki yatırım ve projeler ile ilgili bilgiler verdi. Bayramiç ilçesinde birçok proje ve yatırıma imza attıklarını belirten Başkan Arslan, ilçe için önemli olan yeni müjdeleri de kamuoyuyla paylaştı. TOKİ’nin Bayramiç ilçesinde 200 hanelik bir toplu konut yapacağı müjdesini veren Başkan Arslan, aynı zamanda ilçeye yapılacak olan 1000 kişilik yeni çok amaçlı salona da yakın zamanda başlayacaklarını söyledi. Bayramiç ilçesinin sevilen Belediye Başkanı Sadettin Arslan’ın Çanakkale Hedef Gazetesi’ne verdiği özel röportajın detaylarını paylaşıyoruz.

“Ramazan ayını en kalbi duygularla kutluyorum”

Röportajına Ramazan ayına değinerek başlayan Başkan Arslan; “İlçemize hoş geldiniz. Bir rahmet ve bereket ayı içerisindeyiz. İlçemizde Ramazan çok güzel geçiyor ve yaşanıyor. Bizler belediye olarak da geldiğimiz günden buyana Ramazan etkinliklerine çok önem veriyoruz. Ben bu vesileyle sizlerin aracılığıyla tüm hemşerilerimin, İslam aleminin, ülkemizin Ramazanı Şerifini tebrik ediyorum. Rabbim daha nice Ramazanlara sevdiklerimizle birlikte hepimize ulaştırmayı nasip etsin diyorum ve buradan dua ediyorum. Tabi bizlerde bu rahmet ve bereket iklimini hep birlikte çok güzel yaşıyoruz” dedi.

“6.000 kişi ile birlikte oruç açtık”

Ramazan ayında gerçekleştirdiği iftar yemekleriyle de adından söz ettiren Bayramiç Belediyesi’nin Başkanı Sadettin Arslan, bu yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen ilk iftarda 6000 hemşerisiyle birlikte iftar yemeğinde buluştuklarını belirterek; “Biz göreve geldikten sonra bu yıl 4.’sünü yaptık. Her ramazanda her haftaya bir program sığdırıyoruz. 4 Programla ramazanı tamamlamış oluyoruz. İlkini geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdik ve 6000 hemşerilerimizle birlikte iftar yaptık. Bizler 6.000 Bayramiç’li kardeşlerimizle birlikte ekmeğimizi paylaştık ve orucumuzu açtık. Bizler çocuklarımızı önemsiyoruz.  Çocuklarımız yarının gelecekleridir diyoruz. Bunun da söylemde kalmasın eyleme dönüştürmeye çalışıyoruz. Ramazan aylarının çocuklarımızda iz bıraksın istiyoruz. Bir haftayı da çocuklarımıza ayırıyoruz. Önümüzde ki hafta 1000 tane çocuğumuzla birlikte oruç açacağız. İftardan sonra da onlara benzeri oyun ve tiyatro gösterilerimiz olacak. Bu şekilde çocuklarımızı da mutlu etmiş olacağız. Bir sonra ki hafta yapacağımız iftarımızda ise ya mehteran ya da semazen gösterisi yapacağız. Son hafta da ise vatandaşlarımızın da ekranlardan tanıdığı bir yorumcu ile birlikte ramazan etkinliğimizi tamamlamış olacağız. Gerek şiir dinletisi gerekse de söyleş tarzında bir program yaparak 4 programla ramazan ayını tamamlamış olacağız” diye konuştu.

“Çat kapı hane halkının evlerine konuk oluyoruz”

Bayramiç ilçesinde vatandaşlara çat kapı Ramazan ziyaretleri gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Arslan; “Bulduğumuz her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Çat kapı giderek vatandaşlarımızın iftar sofralarına ortak oluyoruz. Bazen eşimle birlikte bazen de arkadaşlarımızla beraber çat kapı yaparak orada ki vatandaşlarımıza ve hane halkına misafir oluyoruz. Ne varsa katılıyoruz ve ekmeğimizi paylaşıyoruz. Bazen iftar bazen de sahur yapıyoruz ve bunu da önemsiyoruz. Davetlere de katılarak ramazanımızı tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mehmet Akif Ersoy Evini Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz”

İstiklal Marşı’nın yazarı, milli şairi Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğunun geçtiği iki katlı evinin, aslına uygun olarak restore ederek ilçeye kazandırdıklarının altını çizen Başkan Arslan; “Bizler belediyeciliği alt yapıdan, çevre temizliğinden, çöpten ibaret olmadığını çok yönlü bir belediyecilik yapmamız gerektiğini Cumhurbaşkanımızın da zaten belediyeciliğin piridir. Bu işi de zaten Ak Belediyecilik, Ak Partili belediyecilik artık Türkiye’de yol almış durumdadır. Zaten onları takip ettiğinizde doğru yolu buluyorsunuz. Bizde göreve gelmeden önce düşündük, baktık, araştırdık, soruşturduk, dedik ki biz belediyeciliği sadece alt yapı olarak yapmayalım. Her yönde olmamız lazım dedim. Turizm de ilçemiz için de çok önemlidir. Bayramiç de turizm dediğiniz de ilk akla gelen Mehmet Akif Ersoy ve Kaz Dağlarıdır. Tabi ki Mehmet Akif Ersoy Bayramiç doğumludur. Burada evi vardı. Yıkılmış deforme olmuş. Biz şimdi göreve geldikten sonra Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan Beyin desteği ile de evini yeniden inşa ettik. Açılışını gerçekleştirmedik ama şu anda ziyaretçilerimiz geliyor. Günlük ortalama 200 civarında ziyaretçimiz geliyor. İlçemizi de bu şekilde tanıtmış oluyoruz. Hem de ilçemize ekonomik yönde katkıda bulunmuş oluyoruz. Sosyal yönden de katkıda bulunmuş oluyoruz. Öyle bir noktaya gelsin ki Türkiye Mehmet Akif Ersoy’un evini ve nerede doğduğunu görsünler istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir. Tabi ki Kaz Dağları çok önemlidir. Kaz Dağları ile ilgili olarak çok iç içedir. Kaz Dağları ile ilgili olarak da çok ciddi projelerimiz var. Onları da hayata geçireceğiz. Turizm noktasında da büyük bir ivme kazandırmak istiyoruz” dedi.

Bayramiç’in güzelliği girişinden başlıyor

İlçenin dört bir yanında gerçekleştirdikleri çalışmalarla Bayramiç’i bulunduğu yerden daha ileriye götürdüklerine dikkat çeken Başkan Arslan; “İlçemiz ile ilgili olarak da çok ciddi çalışmalarımız var. Biz göreve geldiğimizden bu yana 70 bin metrekarelik bir alanı çevre düzenlemesi yaptık. Taş döşedik. Kanalizasyonla, içme suyu ile ilgili tüm çalışmalarımızı bitirdik ve daha sonra bunların üst yapı çalışmalarını bitirdik. İlçelerde, illerde ve yerleşim yerlerinde ki girişler meydanlar çok önemlidir. İlçemizin çok güzel bir girişi var fakat atıl bir durumdaydı. Elektrik tellerimiz var yol kenarlarında ağaçlarımız vardı. Ağaçlar büyüdükçe elektrik tellerine değiyordu. Biz bu elektrik tellerini yerin altına döşedik. Bu kez de ağaçların dallarının kesilmelerini önlemiş olduk. Bakın ağaçların gövdelerine hep büyüktür dalları pek yoktur. Çünkü hep kesilmiştir. Girişimizi düzelttik. Yeşil Bayramiç’e yakışan bir giriş oldu. Alt yapısından tutunda doğalgaz çalışmalarına kadar her şeyi tamamladık. Sonra üzerine sıcak asfalt çalışmasını yaptık. Şimdi ise peyzaj çalışmalarını tamamlıyoruz. Bir de girişimize güzel bir tak yapıyoruz. Orası bizim kapımızdır. Güzel bir girişimiz olsun istedik. İnşaatına başladık. Normalde 1 ay içerisinde bitireceğiz. Farklı bir Bayramiç’e girmiş olacaksınız” şeklinde konuştu.

Türkiye’de en büyük Soğuk Hava Deposu Bayramiç’te

Bayramiç Belediyesi olarak Türkiye’de bir Belediyenin yaptığı en büyük Soğuk Hava Deposu’nu ilçeye kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarının altını çizen Başkan Arslan şu şekilde konuştu; “Soğuk hava depomuz çok önemli. Biz Türkiye’de bu ölçekte bir belediyenin yaptığı en büyük soğuk hava tesisini yaptık. 5 Bin ton kapasiteli ve 7 Milyon TL’ye yapıldı. Çok kaliteli bir tesis yaptık ve her şeyin en iyisi kullanıldı. Bizim memleketimiz tarım memleketi. İnsanlarımız hayatlarını daha çok tarımla idame etmekteler. Tarımda da meyvecilik ön plandadır. Vatandaşlarımız 1 yıl boyunca çalışıyor, terlerini akıtıyorlar, emek harcıyor, elmasını yetiştiriyor. Bu ürünleri sağlıklı koşullarda saklaması gerekiyor. Bizler de vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamış olduk. Bizim 130 Bin Ton üretimimiz var fakat saklama tonumuz ise 30 bin ton. Çok düşüklerde. Dolayısıyla vatandaşımız burada üretiyor, yetiştiriyor çok kaliteli elma üretiyor. Ama bunu saklayacak yer arıyor. Buradan uzaklara Çanakkale’ye Lapseki’ye gibi başka soğuk hava depolarına götürmek zorunda kalıyor. Maliyet artıyor. Kazancı düşüyor. Biz bunu daha çok vatandaşımızın cebini düşünerek yaptık ve değer bulmasını istedik. Vatandaşımız üretecek ürününüz bize getirecek, bize diyecek ki bunu sakla. Bizde saklayacağız. Bunun için de çok iyi bir hava deposunun olması lazım dedik ve çok kaliteli bir soğuk hava deposu yaptık. İnşallah da bir ay sonra açılışını gerçekleştireceğiz.”

“1000 kişilik çok amaçlı salonumuzu yapacağız”

Menderes Mahallesi’ne 300 kişilik, ilçe merkezimize 1000 kişilik çok amaçlı salon yapacaklarının müjdesini veren Başkan Arslan; “Yeni projelerimiz derken bizim bir mevcut düğün salonumuz vardı ve atıl durumdaydı. Biz dedik ki insanlarımız en güzel zamanlarını burada geçiriyorlar. Düğün yapan vatandaşlarımızın en güzel anları güzel bir yerde geçsin istedik ve restore ettik. Salonumuz geçmiş zamanda boş geçirirken şimdi ise bütün sezon full dolu. Düğün salonunda yer yok. Bunu yeterli görmüyoruz. Yeni projemiz ise 2 adet sıfırdan yapacağımız Menderes Mahallesi’ne 300 kişilik, ilçe merkezimize 1000 kişilik çok amaçlı salon yapacağız. İddia ediyorum Çanakkale’de böyle bir salon olmayacak. Sizlerin aracılığıyla bunu buradan duyuralım” diye konuştu.

“TOKİ ile 200 hanelik ev yapacağız”

Bayramiç ilçesi için önemli bir projeyi daha hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Arslan, 12 Haziran–23 Ağustos arasında TOKİ ile yapmış oldukları görüşmeler neticesinde ilçeye 200’ün üzerinde hanenin oturabileceği bir toplu konut yapılacağını kaydetti. “İnşallah bir projemiz daha var” diyen Başkan Arslan; “İnşallah 12 Haziran’dan sonra TOKİ’ye yazılımlar başlayacak. Vatandaşlarımıza söz vermiştik. 12 Haziran–23 Ağustos arasında TOKİ ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bir arsa sattık. Buraya da 200’ün üzerinde hanenin oturabileceği bir toplu konut yapılacak. Bunu da buradan bildirelim. Vatandaşlarımızın 10–15–20 yıla kadar taksitlerle ev alma imkanları olacak. Daha henüz tam olarak başvuru şartları belirlenmedi. Önümüzde ki hafta netleşecek bunu da kamuoyu ile de paylaşmış olacağız. Yalnız uygun taksitlerle uzun vadeli bir şekilde inşallah evi olmayan vatandaşlarımız da TOKİ ve Başbakanlığımız sayesinde ev sahibi yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

“Deve Güreşlerimiz devam edecek”

İlçede düzenlenen ve vatandaşların yoğun olarak ilgiyle takip ettiği Deve Güreşleri’nin devam edeceğini ifade eden Başkan Arslan; “Deve güreşleri bizim için çok önemlidir. Vatandaşlarımız deve güreşlerini oldukça seviyorlar. Üstelik de sosyal bir aktivite olmuş oluyor. Ekonomik bir gelir elde edilmiş oluyor.  Ancak biz iki yıldır süreyle deve güreşlerini devam ettiriyorduk. Bu sene yeniden her şeyimizi hazırlamıştık. Ama o gün hava muhalefetinden dolayı gerçekleştiremedik. Yapamayışımızın nedeni budur. Bundan sonra yeniden devam ettireceğiz. Derneğimiz var, derneğimizle birlikte hareket ediyoruz. Biz de destek veriyoruz. Hava muhalefetinde bir sıkıntı olmazsa deve güreşleri devam edecek” dedi.

“İlçemizdeki Üniversiteye yeni bölümler kazandırdık”

Bayramiç Belediyesi olarak eğitime olan desteklerinin de her geçen gün giderek arttığını kaydeden Başkan Arslan, gençlerden gelen talepleri geri çevirmeyerek yerine getirdiklerini söyledi. İlçede Üniversiteye yeni bölümler kazandırarak öğrencilere verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerine dikkat çeken Başkan Arslan; “Bizim çocuklarımız yarınlarımız ve eyleme geçirmemiz gerekir demiştik. Gençlerimizi önemsiyoruz. Onlardan gelen talepleri geri çevirmemeye çalışıyoruz. Gelen projelere destek vermeye çalışıyoruz. Spora yatırım yapıyoruz. Gençlerimiz sokaklardan ayrılsın ve spora yönelsinler istiyoruz. Üniversitede de bu yönde adımlarımız var. Bayramiç olarak üniversitedeki öğrenci sayımız epey az. Üniversite sayımızın artması konusunda sözler vermiştik. Bizim okulumuzda 450 civarında öğrenci var. Bizim okulumuzun öğrenci kapasitesi ise 1000. Şimdi biz bu öğrenci kapasitesini 1000’e doğru çıkarmak için çalışıyoruz. Üniversitemizle ve vekillerimizle yaptığımız görüşmelerde bu sayıyı çıkartmak için çalışıyoruz ve geçtiğimiz yıl üniversitemize yeni bir birim açıldı. Spor Yöneticiliği bölümü açıldı. 110 öğrenci kapasitesi vardı ve öğrencilerimiz başvuru yaptı ve bu sayı doldu ve 110 öğrenci 1. Sınıfı bitirdi. Yeni bölümlerde açıldı. Biz tarımla uğraşıyoruz fakat ormanla da uğraşıyoruz. Ormancılıkla da ilgilenen bir yer olduğumuz için her yıl ormancılık bölümüne öğrenci gönderiyorduk fakat şimdi ise burada okuyacaklar. Bunun yanında da Çocuk Gelişimi bölümü açıldı. Şimdi artık öğrencilerimiz bu okulda da okuyabilecekler” ifadelerini kullandı.

“Aş Evi Projemiz ile 35 vatandaşımıza ulaşıyoruz”

“Biz bu görevdeyken bir vatandaşımız yemek yiyemiyorsa, çocuğu açsa, eşyasını alıp okula gönderemiyorsa veya sobası tütmüyorsa bizim yaptıklarımızın çok bir önemi yok” diyen Başkan Arslan; “Ben aş evini çok önemsiyordum. Bu sene 3 ay oldu projeyi gerçekleştirdik. Aş evi kurduk. Bir tane aracımız ve 2 personelimiz her gün şu anda 35 tane vatandaşımıza yemek götürüyor. Sefer taslarıyla arkadaşlarımız götürüyor. Yiyebilecek güç de değilse yemeği önüne koyarak yedirerek bu görevi yaparak destek oluyoruz. Bu proje bizim üzerine düştüğümüz en büyük projelerden bir tanesiydi ve bunu da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 18 12 3 3 16 39
2 Galatasaray 18 12 2 4 17 38
3 Fenerbahçe 18 10 6 2 15 36
4 Beşiktaş 18 9 6 3 14 33
5 Trabzonspor 18 8 6 4 5 30
6 Kayserispor 18 8 6 4 5 30
7 Göztepe 18 9 3 6 3 30
8 Demir Grup Sivasspor 18 8 3 7 -4 27
9 Bursaspor 18 7 4 7 6 25
10 Yeni Malatyaspor 18 6 5 7 -3 23
11 Kasımpaşa 18 6 4 8 -5 22
12 Akhisar Bld. Genç. 18 5 5 8 -8 20
13 Aytemiz Alanyaspor 18 5 3 10 -6 18
14 Osmanlıspor FK 18 5 3 10 -8 18
15 Gençlerbirliği 18 4 5 9 -10 17
16 Antalyaspor 18 4 5 9 -13 17
17 Atiker Konyaspor 18 4 4 10 -7 16
18 Karabükspor 18 2 3 13 -17 9
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Ümraniyespor 18 10 5 3 16 35
2 MKE Ankaragücü 18 10 5 3 12 35
3 Çaykur Rizespor 18 10 4 4 14 34
4 Giresunspor 18 8 6 4 8 30
5 Boluspor 18 8 3 7 6 27
6 Balıkesirspor 18 8 5 5 6 26
7 İstanbulspor 18 7 5 6 2 26
8 Adanaspor 18 7 5 6 -5 26
9 Erzurum BB 18 6 7 5 0 25
10 Gazisehir Gaziantep FK 18 5 8 5 7 23
11 Vartaş Elazığspor 18 6 5 7 1 23
12 Altınordu 18 6 5 7 0 23
13 Adana Demirspor 18 5 5 8 -5 20
14 Samsunspor 18 4 7 7 -9 19
15 Eskişehirspor 18 5 6 7 3 18
16 Denizlispor 18 4 5 9 -9 17
17 Manisaspor 18 6 2 10 -9 11
18 Gaziantepspor 18 1 4 13 -38 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 18 13 2 3 29 41
2 Hatayspor 18 13 2 3 19 41
3 Afjet Afyonspor 18 12 5 1 17 41
4 Sivas Belediyespor 18 11 5 2 19 38
5 Sancaktepe Belediyespor 18 10 5 3 13 35
6 Keçiörengücü 18 10 3 5 24 33
7 İnegölspor 18 9 5 4 2 32
8 Sarıyer 18 8 3 7 5 27
9 Tokatspor 18 6 6 6 -5 24
10 Kastamonuspor 18 7 2 9 4 23
11 Amed Sportif 18 6 5 7 1 23
12 Etimesgut Belediyespor 18 6 4 8 -2 22
13 Eyüpspor 18 5 3 10 -12 18
14 Bodrumspor 18 4 4 10 -12 16
15 Bucaspor 18 4 5 9 -7 14
16 Tuzlaspor 18 4 1 13 -16 13
17 Kocaeli Birlik Spor 18 2 2 14 -25 5
18 Mersin İdmanyurdu 18 1 0 17 -54 -9
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 18 12 3 3 20 39
2 Altay 18 9 6 3 12 33
3 Sanliurfaspor 18 10 3 5 12 33
4 Sakaryaspor 18 9 6 3 11 33
5 Bandırmaspor 18 10 3 5 9 33
6 Hacettepe Spor 18 8 7 3 15 31
7 Bugsaşspor 18 9 4 5 12 31
8 Kırklarelispor 18 8 5 5 4 29
9 Niğde Belediyespor 18 7 5 6 -3 26
10 Zonguldak Kömürspor 18 6 6 6 -4 24
11 Konya Anadolu Selçukspor 18 5 7 6 -5 22
12 Pendikspor 18 5 6 7 -2 21
13 Fatih Karagümrük 18 5 2 11 -9 17
14 Fethiyespor 18 3 6 9 -12 15
15 Kahramanmaraşspor 17 3 5 9 -13 14
16 Karşıyaka 18 3 8 7 -7 11
17 Nazilli Belediyespor 17 2 4 11 -22 10
18 Silivrispor 18 1 6 11 -18 9
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık