Çanakkale Hedef Gazetesi'nin Güncel Haber Sitesi. Çanakkale Haber

  • Dolar 3.7680
  • Euro 4.6380
  • GR ALTIN 162.47
  • ÇEYREK 264.99

Feyzioğlu; “ Bizim görevimiz uyarmak”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu Anayasa Değişikliği konulu panele katılmak için Çanakkale’ye geldi.

Feyzioğlu; “ Bizim görevimiz uyarmak”

Çanakkale Baro Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Fevzioğlu konuşmasında 2010 yılında yapılan referandumu hatırlattı ve sözlerine şu şeklide devam etti; “Biz 2010 yılında referandum değişikliği yapılırken F Tipi yapılanma sizi kandırıyor dedik. 3 yıl boyunca Bölücü Örgütle müzakere yürüttüler, sizi kandırıyorlar dedik. İki uyarımızda kendimizi dinletemedik. Bizler Cumhurbaşkanı üçüncü kez kandırılmasın diye uğraşıyoruz”

2010 yılından itibaren sürekli Ak Parti Hükümetini uyardıklarını, 16 Nisan da yapılacak olan Anayasa Değişikliği ile ilgili olarak AK Parti Hükümeti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha kandırılmak istendiğini ve bu konularda da görevlerinin uyarmak olduğunu söyleyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu;“Köy köy kasaba kasaba gidiyor anlatıyoruz vatandaşlarımıza. Sosyal medya üzerinde takip ediliyoruz. Milyonlarca vatandaşımıza ulaşıyoruz. Burada milletimize sonuna kadar güvenenler, paketi açıklayanlardır. Paketi açıkladıklarında milletin ne cevap vereceğini bilenler ise sadece tehdit etmekte, sövmekte, engellemeye çalışarak Türk Milletinin kararını verirken bilgilenmesini önlemeye çalışmaktadırlar. Açıkça söylemek istediğim bir şey var ki; Çanakkale bu açıklamalarımı yapabileceğim en anlamlı yerdir. Çünkü bu millet yıllarca süren makus talihini yendiği, düşman işgalinin ilk kez durdurulup yenilmesinin sağlandığı, kahramanlık destanlarının yazıldığı yer Çanakkale’dir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız, siyasi iktidarın kendi açıklamalarına göre F tipi suç örgütü tarafından kandırılmışlardır. Bu aldatma 2010 öncesine dayanmakta, 2010 anayasa değişikliğinde ise zirveye çıkmaktadır. Biz de bu Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Sayın Başbakanı’nın, Adalet Bakanının ve diğer hükümet yetkililerinin açıklamalarından oluşan bir değerlendirmedir. Anayasa taslağını 2010 yılında yazanlar siyasi iktidarın söylemine göre F Tipi suç örgütünün ideologları, yöneticileridir. O tarih de bu değişiklik geçerse Türkiye’yi felakete sürüklersiniz, yargı ele geçer milli olan her şey ele geçirilir, küresel kuklacılar Türkiye Cumhuriyeti’nin her kurumu yok ederler diyen bizlerdik. Ama maalesef aldatılmalarını önleyemedik. Bugün aldatıldık diyorlar. Demek ki biz o gün doğruyu söylemişiz” dedi.

Açılım sürecinde de bizi dinlemediler

Fevzioğlu açıklamalarında açılım sürecini de ekleyerek “Biz açılım sürecinde de kendilerini uyardık ama yine kandırılmalarını önleyemedik” dedi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Biz söyledik, siz anlamadınız demek istemiyorum. Söylemek istediğim şey; o gün aldatıldılar, aldatan da küresel güçlerdi. Aldatılmayın diyenlerde bizlerdik. Sonra açılım süreci başlatıldı. Akil Adamlar memleketi gezdiler. İmralı’daki bölücü terör örgütünün başı Kamu Güvenliği Teşkilatı müsteşarının ve diğer güvenlik güçlerinin önünde bir mektup yazdı. Bu mektubu Diyarbakır’da iki lisan da okuttular. Baktık ki; siyasi iktidarın en üst yetkilisinden iktidar partisinin en mevkideki temsilcisine kadar yanakları al al, mutluluktan pembe pembe ‘İşte Barış’ diyorlardı. Biz o mektubu okuduğumuzda ‘Bu mektupta barış yok. Bu mektup ortadoğu’da çok büyük savaşların başlayacağını beyaz ediyor’ dedik. Hepsi belgeli bir şekilde duruyor. Çünkü terör örgütü lideri ‘Türkiye’de ve Ortadoğu’da Kürt sorununun çözülmesi için buradaki sınırların değişmesi gerekir’ diyordu. Sınırlar değişmeden sorun çözülmez diyen bir mektubun neresi barış mektubuydu? ‘Aldatılıyorsunuz, yapmayın’ dedik, ‘Yok yok biz aldatılmıyoruz’ dediler. Sonuç üç yıl boyunca Güneydoğu’da şehirlerin altını üstüne getirdiler. Yolları kazıp altına tank mayınları döşediler. Evleri tuzakladılar. Bu arada aman huzur bozulmasın diye Valiler silahlı kuvvetlere operasyon yetkisi vermediler. Herkes kafasını bir başka tarafa çevirdi ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan şehirleri adeta geri almak zorunda kaldık. Çok büyük bedeller ödendi, hem askerimiz ödedi, hem de orada terör örgütünün kalkan yaptığı Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı vatandaşlarımız hayatlarını, yerlerini yurtlarını kaybettiler. Ne dedi Sayın Cumhurbaşkanı ‘Bizi aldattılar’ dedi. Biz aldatılıyorsunuz demiştik, iş işten geçtikten sonra aldatıldık.2010 yılındaki Anayasa Değişikliği referandumunda F Tipi suç örgütünün reisi ‘Mezardan ölüleri çıkartacak Evet dedirteceksiniz’ demişti. O gün el ele yürümüşlerdi. 2010’da bölücü terör örgütü köy köy kasaba kasaba köylülerin şakağına silah dayayarak ‘Evet diyeceksiniz’ diyerek tehdit etmişlerdi. Demek ki neymiş, F Tipi suç örgütü de hem de Bölücü Terör Örgütü ki bunların aynı noktalara bağlandığını bugün siyasi iktidar kendisi söylüyor. Aynı yerlerden, üst noktadan akıl aldıklarını, emir ve talimatlar aldığını bugün siyasi iktidar dile getiriyor. Evet propagandası yapmışlardı, 2017 yılına geldiğimizde 2010’da başlanan projenin son noktasını koymak için Bölücü Terör Örgütü ve arkasındaki küresel kuklacılar yine Sayın Cumhurbaşkanı’nı ve siyasi iktidarı yazdıkları ve ellerine tutuşturdukları ‘İşte bunu savunacaksın’ dedikleri Anayasa Değişikliği ile üçüncü kez aldattılar.”

  Biz Cumhurbaşkanı bir daha kandırılmasın diye uğraşıyoruz                                                               

“Biz siyasi iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanı aldatılmasın diye çok uğraştık maalesef geri çektiremedik. Milletimizin önüne gelmek üzere. O zaman bizim görevimiz milletin aldanmaması için bu referandumdan, Küresel güçlerin isteklerinin değil Türk Milleti’nin menfaatleri gereği olarak Hayır’ı sandıktan çıkarmaktır. Kimin tarafından yazılıp birilerinin eline verildiğini bilmiyorum ama bu Anayasa Değişikliği Başkana kimseye danışmadan tek başına Vilayetleri birleştirip, Bölge Birlikleri adıyla eyalet yetkisi veriyor”

Türkiye’nin bölünmesi için maddeler var

 “Bugün değil ama yarın, yarın değil ama öbür gün A kişisinin veya B kişisi tarafından Eyalet Alt yapısı olacak bölge birliklerinin garantisi yok. Bu Anayasa Değişikliği aynı zamanda Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartına Türkiye’nin kurduğu hayat çekinceleri de Başkanın tek başına kaldırması yetkisini veriyor. Bölücü Terör Örgütünün reisine İmralı heyeti soruyor; İmralı tutanaklarında bu bilgiler var; !Eyalet sistemini zorlayalım mı’ diyorlar. Bölücü terör örgütü lideri ‘Hiç gerek yok. Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartındaki çekinceleri kaldırdığımız anda zaten Türkiye eyalet sistemine geçer. Rahat olun’ diyor. Bu çekinceleri kaldırma yetkisi Anayasa Değişikliği başkana veriyor. Nedir o çekinceler biliyor musunuz? Şehirlerin yada kurulacak bölge birliklerinin kendi silahlı milis yada polis gücünü kurması. Bir diğeri ise; şehir veya bölge birliklerinin kendi Eğitim Bakanlıklarını kurmasıdır. Türkiye bu uluslararası antlaşmayı imzalarken bu maddeleri imzalamayacağını deklare etti. Bu maddelere koyduğu çekinceyi bu anayasa değişikliği geçer ise; başkana ait olacak. Bir gece de başkan ‘Şu bölgede illeri birleştirdim ve yerel yönetimlerin silahlı polis gücü kurmasına izin verdim. Yerel yönetimlerin kendi eğitim bakanlıklarını kurmasına dair çekinceleri kaldırdım’ diyebilir.”

 

Bölücü örgüt algı siyaseti yapıyor

 

“Başkana bu anayasa değişikliği böyle yetkiler tanımışken; başkan meclis izin vermiyor dese, meclis kendisine bağlı buna kargalar güler. Ben yapsam da yargı iptal eder dese, yargı kendisine bağlanmış. Bunu dediğinde kargalar kendisine gülerse.. Dünyanın küresel kuklacı güçleri bir tek kişinin üstüne çöküp, bir gecede kendisine Eyalet çizdirebilirler, çizilen eyaletlerinde kendi misil güçlerini oluşturmasına izin de verdirtebilirler. Bu yetkilerle donatılmış bir başkana bölücü terör örgütünün siz gerçekten ‘İstemezdik’ diyeceğini mi sanıyorsunuz? Heyecanla bekledikleri bu yetkilerin başkana verilecek olmasıdır. 2010’da neden Evet demişlerse 2017 yılında da Evet’in peşindedirler. Ama bu defa açıktan Evet derler ise; Milliyetçi camianın Türk Milletinin Vatanın bölünmez bütünlüğüne dört elle sarılmış tüm siyasi partilerden vatanseverlerin asla bu anayasa değişikliğine yanaşmayacaklarını bildikleri için bölücü terör örgütü bir algı siyaseti yapmaktadır. Bunu bugün söylememek Dilsiz Şeytanı oynamaktır. Konuşulması gereken yerde konuşmayanlar da Vatana namus borcunu yerine getirmemiş olurlar. Biz vatana karşı görevimizi yapıyoruz.” 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 18 12 3 3 16 39
2 Galatasaray 18 12 2 4 17 38
3 Fenerbahçe 18 10 6 2 15 36
4 Beşiktaş 18 9 6 3 14 33
5 Trabzonspor 18 8 6 4 5 30
6 Kayserispor 18 8 6 4 5 30
7 Göztepe 18 9 3 6 3 30
8 Demir Grup Sivasspor 18 8 3 7 -4 27
9 Bursaspor 18 7 4 7 6 25
10 Yeni Malatyaspor 18 6 5 7 -3 23
11 Kasımpaşa 18 6 4 8 -5 22
12 Akhisar Bld. Genç. 18 5 5 8 -8 20
13 Aytemiz Alanyaspor 18 5 3 10 -6 18
14 Osmanlıspor FK 18 5 3 10 -8 18
15 Gençlerbirliği 18 4 5 9 -10 17
16 Antalyaspor 18 4 5 9 -13 17
17 Atiker Konyaspor 18 4 4 10 -7 16
18 Karabükspor 18 2 3 13 -17 9
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Ümraniyespor 18 10 5 3 16 35
2 MKE Ankaragücü 18 10 5 3 12 35
3 Çaykur Rizespor 18 10 4 4 14 34
4 Giresunspor 18 8 6 4 8 30
5 Boluspor 18 8 3 7 6 27
6 Balıkesirspor 18 8 5 5 6 26
7 İstanbulspor 18 7 5 6 2 26
8 Adanaspor 18 7 5 6 -5 26
9 Erzurum BB 18 6 7 5 0 25
10 Gazisehir Gaziantep FK 18 5 8 5 7 23
11 Vartaş Elazığspor 18 6 5 7 1 23
12 Altınordu 18 6 5 7 0 23
13 Adana Demirspor 18 5 5 8 -5 20
14 Samsunspor 18 4 7 7 -9 19
15 Eskişehirspor 18 5 6 7 3 18
16 Denizlispor 18 4 5 9 -9 17
17 Manisaspor 18 6 2 10 -9 11
18 Gaziantepspor 18 1 4 13 -38 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 18 13 2 3 29 41
2 Hatayspor 18 13 2 3 19 41
3 Afjet Afyonspor 18 12 5 1 17 41
4 Sivas Belediyespor 18 11 5 2 19 38
5 Sancaktepe Belediyespor 18 10 5 3 13 35
6 Keçiörengücü 18 10 3 5 24 33
7 İnegölspor 18 9 5 4 2 32
8 Sarıyer 18 8 3 7 5 27
9 Tokatspor 18 6 6 6 -5 24
10 Kastamonuspor 18 7 2 9 4 23
11 Amed Sportif 18 6 5 7 1 23
12 Etimesgut Belediyespor 18 6 4 8 -2 22
13 Eyüpspor 18 5 3 10 -12 18
14 Bodrumspor 18 4 4 10 -12 16
15 Bucaspor 18 4 5 9 -7 14
16 Tuzlaspor 18 4 1 13 -16 13
17 Kocaeli Birlik Spor 18 2 2 14 -25 5
18 Mersin İdmanyurdu 18 1 0 17 -54 -9
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 18 12 3 3 20 39
2 Altay 18 9 6 3 12 33
3 Sanliurfaspor 18 10 3 5 12 33
4 Sakaryaspor 18 9 6 3 11 33
5 Bandırmaspor 18 10 3 5 9 33
6 Hacettepe Spor 18 8 7 3 15 31
7 Bugsaşspor 18 9 4 5 12 31
8 Kırklarelispor 18 8 5 5 4 29
9 Niğde Belediyespor 18 7 5 6 -3 26
10 Zonguldak Kömürspor 18 6 6 6 -4 24
11 Konya Anadolu Selçukspor 18 5 7 6 -5 22
12 Pendikspor 18 5 6 7 -2 21
13 Fatih Karagümrük 18 5 2 11 -9 17
14 Fethiyespor 18 3 6 9 -12 15
15 Kahramanmaraşspor 17 3 5 9 -13 14
16 Karşıyaka 18 3 8 7 -7 11
17 Nazilli Belediyespor 17 2 4 11 -22 10
18 Silivrispor 18 1 6 11 -18 9
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık