’Barış için Koşuyoruz’
Reklam

'Barış için Koşuyoruz'

Çanakkale’de 'Barış için Koşuyoruz' sloganıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu renkli görüntülere sahne oldu.

'Barış için Koşuyoruz'

Çanakkale’de 'Barış için Koşuyoruz' sloganıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu renkli görüntülere sahne oldu.

'Barış için Koşuyoruz'
15 Ekim 2018 - 10:02

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu, bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleşti. 42 kilometre maraton, 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre ve 5 kilometre halk koşusu olarak dört kategoride yarışların düzenlendiği organizasyonda, 42 km.’lik parkuru erkeklerde Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova ilk sırada tamamlamayı başardı. Yarı maratonda ise erkeklerde Fetene Alemu, kadınlarda ise Fatma Demir şampiyonluğu elde etti. 10 kilometrelik koşuda da erkeklerde Ramazan Özdemir, kadınlarda ise Burcu Subatan birinci oldu. Organizasyona, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve dünya rekortmeni milli dalgıç Şahika Ercümen de katıldı.
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptığı konuşmada; “Maratonumuzun Çanakkale gibi dünya tarihine damga vurmuş bir coğrafyada yapılması, barış temamızla bire bir örtüşüyor. Bu yıl dördüncü senemiz. Bu sene ilginin daha da büyük olması, daha iyi atletlerin bu organizasyona dahil olması için 100 bin liralık bir para ödülü de koyduk. Ve ne mutlu bize ki Gelibolu Maratonu sayesinde, Troya Yılı’nı, bu toprakların ruhunu yaşayarak kutlama şansına sahibiz. 2018 Troya Yılı’nda tüm dünyada daha çok ‘Barış’ olmasını dileğiyle, 4. senemizde gerek burada koşarak gerekse iyi dilekleriyle bizimle olan herkese teşekkür ederim” dedi.
Dereceye girenler belli oldu
Turkcell Gelibolu Maratonu’nu erkeklerde 2 saat 22 dakika 28 saniyelik derecesiyle Etiyopyalı atlet Getaye Gelaw ilk sırada bitirirken, Yavuz Ağralı ikinci, Ömer Alkanoğlu da üçüncü oldu. Kadınlarda 3 saat 30 dakika 01 saniyelik derecesiyle Svetlana Sepeliova birinci olurken, yarı maratonda ilk üç sırayı erkeklerde Fetene Alemu, Kefyalew Deja Burise ve Ayhan Sağlam, kadınlarda ise Fatma Demir, Demet Dinç ve Elif Mert aldı. Turkcell Gelibolu Maratonu’nun 10 kilometrelik maraton etabında erkeklerde birinciliği Ramazan Özdemir, ikinciliği Alper Demir, üçüncülüğü Azad Yüce kazanırken, kadınlar yarışını ise Burcu Subatan, Gülnaz Uskun ve Fatma Arik ilk üç sırada tamamladı.


Fidanlar toprakla buluştu
İki sene önce 10 bin fidanını dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı’na, 10 bin fidan daha eklenerek ormandaki ağaç sayısı 30 bine çıkartıldı. Bununla birlikte maratona BiP üzerinden kayıt yaptıran katılımcı sayısı kadar daha fidan Turkcell Barış Ormanı’na eklenecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Mehmetçik bizim göz bebeğimizdir"
Biga Belediye Meclisi Kahraman Ordumuzun yanında
Biga Belediye Meclisi Kahraman Ordumuzun yanında